Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Schizofrenička Orlová, která ubodala studenta: Moc mě to mrzí, řekla u soudu

Orlová svého činu lituje.
Zdroj: archiv
Barbora Orlová (27), která ve škole ve Žďáru nad Sázavou před dvěma lety ubodala studenta Petra Vejvodu (†16), se ze svého činu zpovídá u Městského soudu v Brně.

Podle znalců byla Barbora Orlová v době činu nepříčetná, trpí totiž paranoidní schizofrenií. Svého činu lituje a říká, že je teď jiný člověk. „Mrzí mě to, trápí mě to, beru antidepresiva. Neměla jsem v úmyslu nikoho připravit o život. Kvůli nemoci jsem se řídila bludy a nevěděla jsem, co dělám. Nechápu, že jsem něco takového vůbec mohla vymyslet,“ zaznělo podle agentury ČTK u soudu.

Orlová trpí schizofrenií už několik let a už se s ní smířila. Z léků, které bere, byla unavená, a tak jich několik vysadila. A to mělo zřejmě za následek její brutální chování. „Nyní už vím, že prášky budu brát do konce života. Jsem úplně jiný člověk, pokud je beru a pokud ne. Měla jsem je brát už předtím, je to pro mě ponaučení na celý život,“ zaznělo podle agentury ČTK u soudu. „Sáhla bych na život jedině sama sobě. Někdy si říkám, že by bylo lepší tady nebýt,“ dodala.

Z rozhodnutí krajského soudu je Orlová v zabezpečovací detenci od loňského června. Kromě toho, že schizofrenička zabila studenta Petra Vejvodu, zranila i další dvě studentky. Zraněn byl i zasahující policista.

Vražedkyně byla navíc asi 9 měsíců před útokem propuštěna z ústavní péče, kde byla kvůli tomu, že pobodala vychovatelku v Havířově a malou školačku vzala jako rukojmí.

Podle znalců byla Orlová v době činu nepříčetná. Trpí paranoidní schizofrenií. Setrvání v ústavu doporučila komise odborníků z detenčního zařízení. Podle komise přetrvává riziko nebezpečí pro společnost.

Související články

Další články