Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Schillerová se ve Sněmovně chytla s Hamáčkem: Příště se na vás vys*rem, zuří ministryně

Schillerová se ve Sněmovně chytla s Hamáčkem: Příště se na vás vys*rem, zuří ministryně
Zdroj: archiv Alena Schillerová
+ Další 4 fotografie
Dohady
Alena Schillerová byla během úterního jednání Poslanecké sněmovny pod tlakem opozice. Ta nesouhlasí s jejím využitím peněz obcí a krajů pro vyplacení tzv. Pětadvacítky. Ministryně financí se během schůze chytla s koaličním partnerem Janem Hamáčkem a mikrofony zachytily, jak se s ním začala dohadovat.

Ministryně financí Alena Schillerová před časem navrhla, že by se mohl rozšířit kompenzační bonus i pro menší s.r.o., ale chce, aby na třetinu výplat byly použity peníze z obcí a krajů. Úterní návrh ČSSD ji překvapil natolik, že si svůj vztek vylila na svém koaličním partnerovi Janu Hamáčkovi. Schillerová uvedla, že bez jejich peněz bude nucena zastavit vyplácení Pětadvacítky.

Obce a kraje bez peněz, se kterými počítaly

Ten ve Sněmovně uvedl, že ministerstvo pro místní rozvoj připraví mechanismus, jak obcím a krajům kompenzovat ty peníze, o které by přišly. "Vnímám argumenty samospráv, rozumím, že mají obavy z dopadů krize, která se rýsuje. Neumím si představit, že bychom těm lidem sdělili, že prostředky, se kterými počítali, nedostanou," uvedl Hamáček.

Alena Schillerová, naprosto zaskočená, se po návratu Hamáčka na své místo do něj hned pustila. "Vy jste koaliční partner teda," začala rozčilená ministryně financí. "Teď tady budou zase všichni exhibovat, já už to dneska nedám," dodala Schillerová a netušila, že je rozhovor slyšet díky zapnutým mikrofonům.

Striktní slova ministryně

"Tam byla dohoda, že to bude jen do programu, že to nebude napevno," bránil se Hamáček a Schillerová diskuzi ukončila velmi rázným způsobem: "Příště se na vás vys*rem." O mikrofonech nevěděl ani ministr vnitra Hamáček.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy