Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Schillerová s Gelemovou v posteli: Múza Felixe Slováčka namalovala politiky

Zdroj: Se souhlasem Lucie Gelemové
+ Dalších 7 fotografií
UMĚNÍ

O Lucii Gelemové (38) se většinou v éteru hovořilo a psalo především v souvislosti s jejím bývalým přítelem Felixem Slováčkem (78), jaká je ale výtvarnice? Redakce eXtra.cz získala ukázku z jejího unikátního projektu Koho budete volit/Koho jste volili, v němž zvěčnila nejslavnější politiky v zemi.

Lucie Gelemová zmalovala Babiše i Alenu

Lucie Gelemová tak nevynechala například Andreje Babiše, Alenu Schillerovou, Jaroslava Faltýnka, Tomia Okamuru, Ivana Bartoše nebo Víta Rakušana. Celkem jde o 23 portrétů.

Získali jsme snímky, na nichž je autorka se svými díly zvěčněna, s ministryní financí dokonce v posteli.

„S obrazy jsem se fotila, já a ony jsme jedna součást. V průběhu tvorby se s nimi vždy fotím, ať je to portrét, kostel nebo zátiší. Podle mě jsou velmi vkusné, jemné, decentní. Takové něžné,“ řekla eXtra.cz Lucie Gelemová.

Ivan Bartoš jako Avatar, děsivý Tomio Okamura

Výstava bude probíhat od 24. 9. v Pánském klubu v pražském Obecním domě, tedy na místě, kde se od první republiky tvořily dějiny. Alois Rašín tam dokonce sepsal první ústavní zákon o vzniku samostatné Československé republiky.

Portréty vypadají zajímavě, jen obrazy Ivana Bartoše a Tomia Okamury jsou jaksi temnější, až možná trochu děsivé. Samotné autorce šéf Pirátů nyní připadá jako Avatar, nám zase připomíná modrého indiána na válečné stezce.

Gelemová ale říká, že své politické preference do obrazů neprojektovala.

Sympatie skryla

„Když někoho maluji, nezajímá mě, kdo to je, jakou preferuje stranu. Vystaveno bude 23 politiků z různých partají. Není to tedy žádná politická kampaň, je to různorodé. A samozřejmě je mezi nimi několik mých favoritů; lidé, které mám vyloženě ráda, ale i ti, které nemám ráda. Ale samotnou mě překvapilo, že když jsem portréty domalovala, sympatie ani antipatie z nich vůbec nejdou poznat,“ míní Lucie.

Vernisáž uvede mimo jiné i moderátor Luboš Xaver Veselý.

Pomůže Felix Slováček

„Xavera si velmi vážím za jeho názory a přístup. Je mi svým vystupováním i inteligencí sympatický, a tak si velmi vážím toho, že mi bude výstavu zahajovat spolu s panem Václavem Budinským, což je autor celé myšlenky i projektu. Zároveň na vernisáži bude hrát Felix,“ připomněla expartnera Felixe Slováčka, s nímž má dál přátelské vztahy.

„Václav Budinský má rád moje portréty. Tomu rozumím. Myslím si, že v nich mám sílu. Doufám. Snažím se malovat to, co cítím,“ dodala Lucie.


Související články

Další články