Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Schillerová brání zlevněné jízdné: Budou se rušit slevy pro důchodce a seniory?

Alenu Schillerovou někteří milují, jiní nenávidí. Ministryní financí je už dlouho.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Jízdné
Zlevněné jízdné pro studenty a důchodce se rušit nebude a nezabrání tomu ani koronavirus. Ve středu to novinářům řekla ministryně financí Alena Schillerová (56). Původně to přitom vypadalo, že se sleva na jízdenky v rámci úsporných opatření zruší.

„Slevy na jízdné nebudeme rušit. Lidé jsou ve složitých ekonomických podmínkách. Jízdné je pro seniory, pro děti a pro studenty. Myslím si, že jim to pomůže,“ ujistila veřejnost Alena Schillerová. V posledních měsících se přitom často uvažovalo o tom, že zvýhodněné jízdné skončí. S příchodem koronavirové krize totiž musí stát šetřit, kde se dá. Nakonec k tomu ale zřejmě nedojde.

Zároveň Schillerová řekla, že udržení slev na jízdné pomůže i dopravcům, kteří podle ní budou mít k dispozici více peněz.

Lidé necestovali kvůli koronaviru

Ministryně financí už v březnu říkala, že hodlá snížit náklady spojené se zvýhodněným jízdným o 1,5 miliardy korun. Ušetření této částky má ale spíš na svědomí koronavirus, kdy se téměř tři měsíce moc necestovalo veřejnou dopravou a i v současnosti je méně cestujících.

Zvýhodněné jízdné bylo už v minulosti hojně kritizováno převážně opozicí ve sněmovně, která v tom viděla tah premiéra Andreje Babiše (65), jak získat lidi na svou stranu. Minulý rok tak slevy na jízdné pro studenty a seniory vyšly daňové poplatníky na 5,78 miliardy korun.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy