Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Scenárista Petr Kolečko o seriálu Osada: Přirovnání k Chalupářům je nesmysl

Scenárista Petr Kolečko o seriálu Osada: Přirovnání k Chalupářům je nesmysl
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor

Scenárista Petr Kolečko (36), který napsal scénář k velmi úspěšnému seriálu Most!, promluvil o svém novém seriálu s pracovním názvem Chataři. Ten je aktuálně ve fázi natáčení a objeví se na obrazovkách České televize. Ačkoliv svým názvem a popisem děje může jemně připomínat kultovní seriál Chalupáři, Kolečko prozradil, že srovnávat tyto dva projekty je nesmysl a název se navíc možná ještě změní.

Už dědové i rodiče hlavních postav seriálu Chataři jezdili do chatové osady Záhoří. Platí tu neměnná pravidla a tradice, přestože svět se mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot. Vzdálili se sobě na hony. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Především proto, že by se vůbec nepotkali. Každý totiž žije ve své sociální bublině. Podle toho to ostatně od pátku do neděle v osadě vypadá.

Scénář k novému seriálu České televize napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, který spolupracoval například i na úspěšném seriálu Most! Exkluzivně pro eXtra.cz prozradil, jaké z postav si zamiloval, zda se účastní natáčení a zda dává smysl přirovnávat Chataře pro jejich název a děj ke kultovním Chalupářům.

Očekáváte po úspěchu seriálu Most! podobný úspěch i u Chatařů?

Ten zásah toho Mostu a to, co se okolo toho dělo, to se asi nikdy nezopakuje. To bylo něco zcela mimořádnýho. Chataři, což je pořád pracovní název a možná se to bude jmenovat jinak, jsou seriál pro širší publikum, jsou trochu jemnější, byť jsou tam nějaké drzosti. Všichni doufáme, že to bude úspěšný, ale aby se z toho stal takovej fenomén jako byl Most!, to se dá těžko předpokládat.

Pokud se Chataři úspěchu dočkají, může vzniknout druhá série nebo stejně jako Most! budou mít jen jednu řadu?

U Mostu jsme se dohodli s režisérem a producentem, že si to nechceme tou druhou sérií pohnojit. U těch Chatařů, což je rodinnej seriál, je to víc ve hře. Kdyby to bylo úspěšný, tak by se u něj daly spíš dělat druhý série. Tam si myslím, že by to asi šlo, kdyby se to povedlo.

Chataři jsou pro svůj název často přirovnáváni k Chalupářům. Je mezi těmito seriály nějaká podobnost?

Myslím si, že je to dost jiný, protože přece jen doba je jiná. V Chalupářích je dost takového chalupářského koloritu a takových malých venkovských historek. V Chatařích v něčem taky, ale jsou tam civilizační problémy přenesený na tu chatu. Je to jiný, jinak žánrově udělaný. Je to o lidech, který jezdí na chatu na víkend a jinak mají městské životy. Je to o principu toho dnešního chataření, kdy si lidi odfouknou na chatě od stresu.

Budoucí diváci už jsou seznámeni s některými postavami. Je mezi nimi taková, kterou jste si oblíbil?

Samozřejmě, je tam ten hlavní ajťák, kterého hraje Martin Myšička, jehož prostřednictvím diváci objeví to chataření a ty chatařský principy. Pak je tam voják ze zálohy Rubal, ten mě taky baví. Oblíbil jsem si tyhle dva.

Účastníte se natáčení?

Bohužel ne. Já jsem hrozně chtěl, v tom Nižboru je to krásný. Ale připravuju jiný projekt, od půlky srpna mám točit film, mám strašný práce. Teď jsme byli i domluvení s producentem Josefem Vieweghem, že tam pojedeme a dáme si pivo u Tomáše Hanáka v té nádražní hospodě, která je nádherná. Zatím se mi to ale nepovedlo, hrozně mě to mrzí a doufám, že třeba v září se tam dostanu.

Natáčení Chatařů aktuálně probíhá v Nižboru u Berouna. Na chatě jste na dovolené i vy sám, inspiroval vás k tomu právě váš seriál?

Ne, já mám pronajatou chatu napůl s mámou mých dvou dětí, tak nějak se střídáme, aby kluci měli přírodu. Ale je pravda, že jsem za poslední roky, shodou okolností i během psaní Chatařů, nějakej vztah, kterej jsem předtím měl nulovej, k tomu získal.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy