Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Scénář se může opakovat: Techtle Mechtle vystřídal klub v Kotvě, upozornil Babiš

Babiš promluvil k lidem o nové knize a očkování dětí
Zdroj: eXtra.cz / Martin Procházka
Čau lidi

Andrej Babiš (za ANO) ve svém pravidelném pořadu Čau lidi informoval veřejnost o tom, jak postupuje očkování a že v pondělí otevře nové očkovací centrum bez registrace na Smíchově. Upozornil také, že se může znovu opakovat podobný scénář, jako loni s klubem Techtle Mechtle.

Premiér Andrej Babiš ve svém pořadu zmínil, že očkování bez registrace využilo již šest tisíc lidí. V očkovacím centru Chodov bylo podle průzkumu zjištěno, že se lidé očkují primárně kvůli ochraně svého zdraví. Další část uvedla jako důvod možnost cestování a zbytek chce svobodu a ukončit „vopruz” s testováním.

„My jsme na Chodově od pondělí do pátku naočkovali přes 4 tisíce lidí. Na hlavním nádraží se naočkovalo přes 2 tisíce lidí. Já jsem tam byl a ptal jsem se lidí, jestli jdou na vlak. Nikdo nešel na vlak. Všichni šli za vakcínou,“ uvedl Babiš.

Očkování dětí je prioritou

Premiér také přiblížil, že od pondělí se otevře nové centrum bez registrace na pražském Smíchově. Bude ho mít na starost Fakultní nemocnice Motol a příchozím nabídne vakcínu Moderna. Babiš také připomněl, že očkování dětí je pro něj prioritou a že se zatím zaregistrovalo téměř osmdesát tisíc dětí.

Techtle Mechtle se opakuje

Premiér rovněž dodal, že se ve světových i českých barech stále šíří mutace delta. „Minulý rok jsme měli Techtle Mechtle. Tento rok máme klub v Kotvě, kde je skutečně velký problém. Teď se tam nakazilo asi 34 mladých lidí,“ zdůraznil Babiš s tím, že právě mutace delta se šíří hlavně u mladé generace. „Tento klub vůbec nedodržuje podmínky. Normálně se tam tancuje. Když přijde kontrola, tak oni to ignorují, což je špatně,“ dodal rozhořčeně.

Babiš si také nezapomněl v pořadu zpropagovat svou novou knihu "Sdílejte, než to zakážou". „Jsme přesvědčení, že je to skvělá knížka a bude vás bavit,” nechal se slyšet ve svém pořadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy