Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Scénář posledního rozloučení Jany Hlaváčové: Petr Kostka pronese báseň, čestnou stráž bude stát Dagmar Havlová

Jana Hlaváčová a Národní divadlo
Zdroj: herminapress, extra.cz/Martin Procházka / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Poslední rozloučení

Herečka Jana Hlaváčová (†85) bude mít v pátek od 11 hodin pohřeb v Národním divadle. Scénář posledního rozloučení s hvězdnou herečkou je přesně daný. Podle informací Blesku budou například u rakve držet čestnou stráž Dagmar Havlová či František Němec, pohřeb vyvrcholí tradičním vynášením rakve špalírem smutečních hostů. Na místě bude i redakce eXtra.cz.

Po letech zdravotních problémů zemřela v sobotu 13. ledna herecká legenda Jana Hlaváčová. Pohřeb se uskuteční v Národním divadle, které bude otevřeno již od čtvrt na jedenáct. „Chceme, aby smuteční hosté mohli položit květiny a poklonit se u rakve,“ prozradil pro Aha! mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Obřad započne v jedenáct hodin dopoledne a na místě nebude chybět ani redakce eXtra.cz. Herec Petr Kostka bude mít připravenou báseň, kterou pronese. Na výjimečnou herečku zavzpomínají také herečky Emília Vašáryová (81), Taťjana Medvecká (70), Ivan Trojan (59) nebo ředitel divadla Jan Burian (64).

Čestná stráž

U rakve pak bude stát čestná stráž, mezi níž nebudou chybět hereččini studenti z DAMU nebo kolegové František Němec (80) či Dagmar Havlová (70). „V pravé poledne vyvrcholí pieta tradičním vynášením rakve špalírem smutečních hostů,“ dodal mluvčí divadla Tomáš Staněk.

Herečka podlehla dlouhodobým zdravotním problémům. Jelikož věděla, že umírá, rodina jí stihla přivolat kněze. „Byla obklopena rodinou a knězem,“ popsal blízký zdroj Blesku.

Odchod z Národního

Rozloučení organizuje ND ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou scénách ztvárnila Hlaváčová desítky rolí. Členkou činohry Národního divadla byla Hlaváčová v letech 1965 až 1990, poté byla 20 let v angažmá Divadla na Vinohradech.

Hlaváčová patřila k nejvýznamnějším českým herečkám poválečné éry. Během své bohaté kariéry zvládala komedie i dramata v divadle i ve filmu, diváci si ji pamatují také z řady televizních inscenací a seriálů. Díky svému zajímavému a kultivovanému hlasu se výrazně prosadila i v dabingu a rozhlase. Své herecké zkušenosti také předávala studentům herectví jako pedagog DAMU.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy