Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Scénář pohřbu Luďka Munzara (†85): Letadlo, čestné stráže i slova zesnulého herce!

+ Dalších 28 fotografií
POSLEDNÍ SBOHEM
V pátek se Česká republika naposledy pokloní památce v sobotu zesnulé herecké legendy Luďka Munzara (†85). I když se detailní scénář posledního rozloučení ještě dolaďuje, již víme, jak zhruba bude probíhat. A bude to sice důstojný, ale velkolepý pohřeb!

Národní divadlo ve spolupráci s rodinou připravuje poslední rozloučení s Luďkem Munzarem v pátek 1. února 2019 v 11 hodin z jeviště historické budovy Národního divadla,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí činohry Tomáš Staněk.

Divadlo se pro veřejnost otevře půl hodiny předtím, takže se všichni, kdo měli seriálového Jakuba skláře rádi, budou moci poklonit jeho památce a položit k rakvi květiny.

Na čestné stráži se vystřídají například Taťjana Medvecká, Iva Janžurová, Ivan Trojan, vystoupí třeba Hradišťan Jiřího Pavlici nebo ředitel Národního divadla Jan Burian. Na posledním rozloučení se soukromě objeví třeba i Jiří Krampol, který jinak už léta pohřby kolegů vynechává a raději na ně vzpomíná tiše v soukromí. „Luďkovi se přijdu poklonit,“ svěřil nám.

Přelet nad divadlem

Kdo naopak nepřijde, patrně bude herečka Jana Hlaváčová Manželka zesnulého umělce trpí léta Parkinsonovou chorobou. Otázkou je, zda se zúčastní alespoň soukromého obřadu, který bude následovat po veřejném rozloučení.

Podle našich informací by měl ze záznamu zaznít i hercův hlas.

Kdo to má do Prahy daleko, může se na obřad z Národního divadla dívat v přímém přenosu na ČT24.

Jelikož byl Luděk Munzar vášnivým milovníkem létání a sám pilotoval, projeví se to i během posledního rozloučení. Aeroklub Letňany, jehož byl čestným členem, pro případ příznivých klimatických podmínek uskuteční nad zlatou kapličkou trojitý přelet dvoumotorového letadla L 200 Morava ve výšce pouhých dvě stě metrů. Za kokpit usedne kapitán Miroslav Kovář. Potřebná povolení si již aeroklub vyřídil.

Související články

Další články