Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Scéna jako z hororu: Matka na pervitinu ubodala dcerku nůžkami. Mrzí mě to, malou jsem moc milovala, řekla

Scéna jako z hororu: Matka na pervitinu ubodala dcerku nůžkami. Mrzí mě to, malou jsem moc milovala, řekla
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Vražda
Krajský soud v Olomouci začal projednávat nejhorší vraždu, která se kdy na Přerovsku odehrála. Třiadvacetiletá matka minulý rok v Přerově brutálně zabila svou tříletou dcerku. Podle u soudu zveřejněného spisu byla žena pod vlivem pervitinu. Ta u soudu odmítla vypovídat.

Policisté nejspíš nikdy nezapomenou na hororový pohled, který se jim naskytl při zásahu v jednom z paneláků v Přerově. Tam našli zfetovanou ženu, která byla podle strážníků kompletně mimo. Když zjistili, že má malou dceru, zašli prověřit její byt. Tam se jim vyjevila scéna jako z hororu. V jedné z místností totiž našli v kaluži krve tělo tříleté dívky.

Šestnáct bodných ran

"Po opakovaném bití nezletilé ji matka rdousila rukama kolem krku, poté jí obtočila kolem krku kabel a škrtila ji a následně nezletilou šestnáctkrát bodla nůžkami," uvedla u soudu státní zástupkyně Alice Ondrášková a dodala, že některé rány byly tak hluboké, že prošly skrz tělíčko.

"Upřímně řečeno jsem přemýšlela, zda jsem se s podobným případem úmrtí dítěte setkala. Pokud došlo k masivnímu násilí na tělíčko malého dítěte, ve většině případů šlo o jeden, maximálně dva mechanismy útoků. V tomto případě šlo o čtyři mechanismy, s tím jsem se skutečně za 45 let praxe ještě nesetkala," uvedla Ondrášková.

Ta byla případem šokovaná stejně tak jako policisté i koroneři. Jak informovala ČTK, podle znalců utrpěla dívka polovinu z bodných ran během svého života, přičemž jednou jí matka vrazila nůžky i do oka. "Tříleté dítě bylo vystaveno enormnímu fyzickému i psychickému násilí a utrpení. Pokud by se dostavila okamžitě lékařská pomoc, nebylo by to již nic platné," vysvětlila znalkyně s tím, že holčička neměla sebemenší naději.

Prý viděla satana

Matka pak u středečního soudu odmítla vypovídat. Soudce pouze přečetl její výpovědi z července. V nich žena uvedla, že si vzala dvě dávky pervitinu, který několik let užívala. "Začala jsem mít divné stavy. Dostala jsem strašný strach a chtěla z bytu i s malou utéct. Ztrácela jsem pojem o dění kolem sebe. Pak na mě sáhla nějaká chlupatá ruka satana a řekla mi, že už je čas, že půjdeme. Pak si pamatuju, až když jsem přišla k sobě v léčebně,“ uvedla žena ve své výpovědi.

Podle svých slov se po otřesném zjištění sesypala. „Je mi strašně líto, co se stalo. Malou jsem milovala. Kdybych nebrala tolik léků, spáchala bych sebevraždu, už jsem se o to i pokusila. Nenacházím teď smysl života," litovala matka.

Ženě hrozí výjimečný trest

K činu došlo minulý rok 14. srpna. Jedna ze sousedek přivolala do přerovského paneláku policii poté, co ve sklepě narazila na zfetovanou ženu. „Byla špinavá, pravděpodobně od krve, celá zmatená a nafetovaná. Křičela něco o satanovi,“ popsala TV Prima sousedka Markéta Šmídová.

Když se přivolaní strážníci dozvěděli, že má žena malou dceru, zašli ji zkontrolovat do jejího bytu. Tam pak objevili brutálně zohavené tělo tříleté holčičky. Podle šéfa krajské kriminálky Jana Lisického šlo o jeden z nejhorších případů, jenž tamní strážníci ve své kariéře zažili. Ačkoliv má žena čistý trestní rejstřík, hrozí jí výjimečný trest.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy