Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Scarlett Johansson slaví 37. narozeniny: Podívejte se na její nejpůvabnější snímky

Hollywoodská herečka Scarlett Johansson.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Narozeniny

Půvabná herečka Scarlett Johansson slaví 22. listopadu své sedmatřicáté narozeniny. Její krása je sice patrná na první pohled, ale v průběhu let všechny přesvědčila o tom, že umí hrát a dokáže přesvědčivě ztvárnit různé typy postav.

Scarlett Johansson se narodila v New Yorku a do vínku jí byl dán nejen herecký talent, ale také půvab. V žilách jí totiž koluje krev dánských Vikingů i polsko-ruských Židů.

Poprvé debutovala ve filmu Všude dobře, doma nejlíp, kdy jí bylo devět let. Průlom v její kariéře ale přišel až v roce 1998, kdy si zahrála ve snímku Zaříkávač koní, který režíroval hvězdný Robert Redford. Od té doby se její kariéra rozjela na plné obrátky. Režisér Woody Allen o ní před lety prohlásil: „Je těžké uvěřit, že je tak mladá, protože je velmi vyspělá jako herečka a sofistikovaná jako žena.“

Byla inspirací pro obraz

Rok 2003 byl pro ni jeden z těch nejzásadnějších. Dostala totiž roli služebné ze 17. století, která se stane objektem slavné Vermeerovy malby ve filmu Dívka s perlou. Spolu se Scarlett si hlavní roli zahrál Colin Firth. Dalším úspěšným filmem v témže roce byl Ztraceno v překladu, kde po jejím boku zářil zase Bill Murray.

V průběhu let se objevila ve velikém množství filmů a stále patří k nejobsazovanějším a nejpůvabnějším herečkám Hollywoodu. V současnosti jí nejvíce úspěchů přináší marvelovky Avengers: Age of Ultron, Infinity War, Endgame nebo Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera. Objevila se však i ve válečném dramatu a zároveň komedii Králíček Jojo. Scarlett tak naplno ukazuje svou rozmanitost.

Související články

Další články