Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Sbohem, Včelko Májo! Smrt slavné české dabérky Aťky Janouškové její kolegy zdrtila

Aťka Janoušková dabovala třeba Včelku Máju.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
SMRT NEJMENŠÍ HVĚZDY
Smrt Aťky Janouškové (†88), herečky a dabérky, která se za celý život proslavila hlavně namluvením rošťácké Včelky Máji, nepůsobí bolest jen jejím nejbližším, ale i kolegům z dabingu. Jak na malou velkou ženu vzpomínají?

Řady dabérů seriálu za víc než tři desetiletí od natáčení českého znění značně prořídly (zemřel luční koník Hop Boris Rösner, dabérka pavoučice Eva Jiroušková, sršeň nebo doktor šnek Mirko Musil, chrobák Vlastimil Bedrna a desítky dalších), ale i tak má ještě kdo na milou paní Aťku Janouškovou vzpomínat.

„To mě hrozně mrzí. Já se s ní setkával před mnoha lety na Včelce Máje, kde jsem jí byl žížalou Maxou. Ona vždycky stála na svém štokrleti, aby byla blíž mikrofonu. Byl mezi námi velmi velký výškový rozdíl. Paní Aťku si pamatuji jako strašně pozitivní a milou ženskou. Měl jsem ji moc rád,“ řekl eXtra.cz Václav Vydra, kterého zpráva o úmrtí nejmenší české dabérky zarmoutila.

„To je mi líto. Aťka byla rozkošná tím, jak roztomile dělala trpaslíky. Byla v podstatě sama trpaslík, ale vůbec si to nepřipouštěla. Byla to krásná ženská,“ vysekla poklonu kolegyni Jana Drbohlavová (učitelka z Dívky na koštěti). Ve Včelce Máje dabovala manželku chrobáka Pepy.

„S Aťkou jsem se potkávala v dabingu. Byla strašně milá. Ale zpráva o její smrti mě moc překvapuje. Nedávno jsem ji ještě viděla v Salmovské literární kavárně, kde excelovala. Chodila tam často, byla tam velmi oblíbená a vždycky, když něco řekla, lidé to velmi kvitovali. Je mi to líto,“ vzpomíná dabérka krásné Angeliky Libuše Švormová. Ta v seriálu Včelka Mája propůjčila svůj hlas tetě Kasandře.

„Tehdy se ještě dabovalo tak, že jsme všichni herci stáli v jedné místnosti a mluvili postupně. Aťka byla pro roli Máji výborně vybraná. To nemohl dělat nikdo lepší. Potkávaly jsme se ale často. V Rokoku hrála ve hře o Rychlých šípech malého kluka a to jsem za ní musela jít a pochválit ji. A ještě jednu věc vám řeknu: jak byla malého vzrůstu, musela mít všechno oblečení na míru. A chodila obléknutá tak, že jsme jí to všechny záviděly. Byla velmi elegantní, moc se mi líbila. Budu na ni vzpomínat moc ráda,“ dodala Švormová.

CO VÍME O SMRTI LEGENDÁRNÍ AŤKY JANOUŠKOVÉ:

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy