Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Sbohem, Meky: Se Žbirkou se naposledy rozloučí i prezidentka Čaputová

Miro Žbirka: Na pohřeb přijede i Zuzana Čaputová
Zdroj: profimedia, Freepik, koláž eXtra
+ Dalších 7 fotografií
pohřeb legendy

Posledního rozloučení se zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69) se v Praze zúčastní i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V tiskové zprávě to oznámila Kancelář prezidenta Slovenské republiky.

Pohřeb legendárního muzikanta Mekyho Žbirky ve strašnickém krematoriu začíná ve 14.00. Kvůli platným nařízením bude vstup na rozloučení umožněn pouze pozvaným osobám. Mezi nimi je i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která před pár dny navšívila v nemocnici prezidenta Miloše Zemana.

Česká hlava státu se bohužel kvůli zdraví nemůže do Strašnic dostavit, a tak podle Frekvence 1 pošle na poslední rozloučení se Žbirkou věnec.

Veřejnost se bude moci s autorem hitu Čo bolí rozloučit v prostoru před obřadní síní, kde bude kondolenční kniha.

Smrtelný zápal plic

Žbirka prohrál svůj boj se zápalem plic 10. listopadu. Se zákeřnou nemocí ležel několik týdnů v nemocnici. Po celou dobu se o zpěváka starala jeho žena Kateřina. "S Mekym jsem byla až do konce," řekla před pár dny pro eXtra.cz zdrcená manželka. Zároveň potvrdila, že Meky nezemřel na koronavirus, jak se spekulovalo. "Ne, covid ne... Zápal plic, už to měl víckrát a tentokrát to nedal," řekla Kateřina, která byla zpěvákovou druhou manželkou.

Mekyho kariéra

Žbirka se narodil 21. října 1952 v Bratislavě. Již koncem 60. let stál u zrodu bratislavské rockové skupiny Modus. Svůj první hit Zažni nahrál v roce 1977 a o čtyři roky později založil s Lacem Lučeničem skupinu Limit a vydal se na vlastní dráhu. Jeho debutové sólové album se jmenovalo Doktor Sen.

Přestože na vrcholu popularity stál Žbirka zejména v 80. letech, úspěchy slavil i v posledním desetiletí. Před dvěma lety s mnoha hosty oslavil 40 let na hudební scéně velkolepým koncertem v zaplněné pražské O2 areně. Žbirku tehdy doprovodila skupina složená z uznávaných britských hudebníků a jako host vystoupil v písni 22 dní v roli bubeníka bývalý fotbalový brankář Petr Čech.

Související články

Další články