Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Sbohem, Juraji! Odešel táta Spalovače mrtvol, režisér Herz (†83)

Zdroj: Profimedia
Desítky hvězd československého šoubyznysu jsou v slzách. V neděli pozdě v noci vyšla najevo zpráva, že ve věku 83 let odešel vážený režisér Juraj Herz.

„Jak slovenská, tak česká kinematografie před chvílí utrpěla nenahraditelnou ztrátu. Jeden z nejúžasnějších režisérů, jakého jsem kdy potkal, pan Juraj Herz, odešel do režisérského nebe. Nikdy na tebe nezapomenu. Juraji, díky, že jsem Tě poznal a že jsem s Tebou mohl pracovat. Odpočívej v pokoji,“ napsal na svůj Facebook slovenský herec Andrej Hryc.

Herze na podzim skolila mozková ataka, měsíc strávil na lůžku. Od té doby nebyl v pořádku a lékaři si prý vůbec nevěděli rady s tím, jak ho ze složitého zdravotního stavu dostat.

„Trochu se rozmluvil, vnímá, sleduje televizi, stále se ale nehýbe a je zmatený,“ řekla Aha! v únoru režisérova partnerka Martina Hudečková

Juraj Herz natočil řadu zásadních filmů, mezi nimi například nesmrtelného Spalovače mrtvol, Petrolejové lampy, Morgianu, Upíra z Feratu, komedii Holky z porcelánu, pohádky Panna a netvor či Deváté srdce, z poslední doby si diváci pamatuji na téma vyrovnávání se s odsunem sudetských Němců ve filmu Habermannův mlýn.

Související články

Další články