Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Sbohem, Haničko, nonšalantní dámo: Kolegové smekají klobouk před Maciuchovou

+ Dalších 6 fotografií
Kolegové, přátelé i fanoušci dnes řekli své poslední sbohem herečce Haně Maciuchové (†75), která minulý měsíc podlehla rakovině. Její kamarádka Simona Postlerová (56) totiž pro zesnulou herečku zorganizovala v kostele sv. Ludmily zádušní mši. Na tu se dostavila i řada herců, kteří na Maciuchovou dojemně zavzpomínali.

Ačkoliv Českem bouří neutichající koronavirová epidemie, lidé si našli čas, aby se rozloučili s Hanou Maciuchovou. Několik desítek jejích kolegů, přátel i fanoušků tak odpoledne dorazilo do kostela svaté Ludmily na náměstí Míru, kde se za herečku konala zádušní mše.

Mezi účastníky obřadu byl i herec Kryštof Rímský, který pro eXtra.cz na Maciuchovou zavzpomínal. „Měl jsem tu čest jí poznat osobně ještě jako student. Byla to nejvíc nonšalantní dáma, kterou jsem kdy poznal za svých dvacet let u divadla,“ řekl Rímský.

Se zesnulou herečkou se na place nikdy nesetkal, i tak na něj ale udělala hluboký dojem. „Potkal jsem ji ale na škole při Hamletovi na Shakespearovských slavnostech, a to byl s touto nonšalantní dámou velký zážitek,“ vzpomínal herec.

Byla skvělou kolegyní

Na mši se kromě Rímského dostavila i herečka Zuzana Vejvodová. „Znala jsem ji jako skvělou herečku a kolegyni, se kterou jsem měla tu čest strávit pár let v jedné šatně a hrát s ní v představení,“ uvedla Vejvodová. Ta si s Maciuchovou střihla roli v představení Loupežník od Karla Čapka.

Nyní herečka na škole studuje hru Obchodník s deštěm, kterou měla Maciuchová moc ráda. „Takže teď se věnuji něčemu, co i ona považovala za krásnou práci,“ těší Vejvodovou.

Mezi vzpomínajícími se objevil v neposlední řadě i populární herec Václav Vydra, který jen těžko hledal slova. „Měl jsem ji moc rád. Párkrát jsme se sešli, měli jsme spolu několik společných angažmá a prostě lidé se schází a zase rozchází,“ uvedl Vydra. Všichni se tak shodli, že Česko přišlo nejen o velkou herečku, ale také o skvělou osobnost.

Související články

Další články