Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Sbohem, Fintítko z Nesmrtelné tety: Lidé se loučí s Jaroslavem Kepkou (†83)

Sbohem, Fintítko z Nesmrtelné tety: Lidé se loučí s Jaroslavem Kepkou (†83)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Pohřeb
Česko se loučilo se skvělým hercem a dabérem Jaroslavem Kepkou. Televizní diváci si ho asi nejlépe pamatují jako Fintítka z Nesmrtelné tety nebo jako záporáka z pohádky Rumplcimprcampr, Kepka se ale věnoval především divadlu. A právě v Divadle na Vinohradech se s ním dnes loučili kolegové z branže i veřejnost.

Jaroslav Kepka, herec křehké postavy a podmanivého hlasu působil ve své profesi více než 60 let. Více než filmu se věnoval divadlu, televizi a dabingu. Od roku 1962 byl členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech

Na jeho prknech strávil neuvěřitelných 44 let a právě zde se s ním veřejnost mohla dnes rozloučit. Divadlo bylo otevřeno od 10 hodin, samotný obřad pak probíhal od 11 hodin.

Jaroslav Kepka zemřel 24. dubna. Hrál v řadě českých filmů, většinou spíše menší role. Jednou z prvních jeho postav byl mladý policista ve filmu Kdo chce zabít Jessii (1966) a pak role Fintítka v Nesmrtelné tetě (1993). Do paměti diváků se zapsal jako Rumplcimprcampr ze stejnojmenné pohádky z roku 1997.

Z divadelních rolí se k nejvýznamnějším inscenacím, na kterých se výrazně podílel, patří Válka s mloky, Dvanáctá noc či Ubohý vrah.

Byl i vynikajícím dabérem, za celoživotní mistrovství v roce 2003 získal prestižní cenu Františka Filipovského. Jako dabéra mohli Jaroslava Kepku diváci slyšet ve snímcích Král Lear (šašek), Caesar a Kleopatra (Britannus), či Planeta opic (Lucius). Daboval i seriály jako Robin Hood (Gregory z Bedfordu), Šmoulové (Farmář), Sandokan (Batu) a Goro, bílý pes (pan Kitamori).

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy