Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Sbohem, Bohumile: Lidé se loučí s Kulínským, maminku museli do síně dovést

Pohřeb Bohumila Kulínského se konal v úterý 2. října.
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 29 fotografií
Známý sbormistr Bohumil Kulínský (†59) dlouhá léta vedl dětský sbor Bambini di Praga. V polovině září byl nalezen mrtev ve svém bytě. Muž, jemuž zničily pověst obvinění ze sexuálního zneužívání svěřených dívek a následný pobyt ve vězení, má dnes pohřeb ve strašnickém krematoriu.

V Krematoriu Strašnice se dnes odpoledne veřejnost naposledy loučí s Bohumilem Kulínským, mužem, který se kdysi řadil mezi největší jména české hudební scény. Do obřadní síně se jako první dostavila zdrcená maminka Blanka. Poslední sbohem přišel říct i jeho spolupracovník Karel Vágner, David Koller nebo Jan Potměšil.

Český dirigent a sbormistr, známý především vedením dětského pěveckého sboru Bambini di Praga, se narodil 5. května 1959 v Praze. Sbor založili jeho rodiče Bohumil a Blanka, takže do jeho čela se nedostal náhodou. Už v šestnácti letech vedl sbor pro nejmenší děti a v osmnácti se stal sbormistrem hlavního sboru.

Vaz mu zlomila kauza, v níž byl obviněn ze zneužívání nezletilých dívek ze sboru. Pro Bohumila Kulínského si v listopadu 2004 přijela policie. Od dubna 2009 si odpykával trest v délce 5 a půl roku. Podmínečně ho propustili v červnu 2011. Kulínský vždy trval na tom, že je nevinen. Po čtyřiceti letech následkem peripetií kolem Kulínského sbor Bambini di Praga skončil.

Mohlo by vás zajímat

Další články