Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Sbohem, Aťko Janoušková: S Valerií Zawadskou se potkávaly ve sněženkovém království

Sbohem, Aťko Janoušková: S Valerií Zawadskou se potkávaly ve sněženkovém království
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
pohřeb
Ve čtvrtek 21. března se v 11 hodin v pražském strašnickém krematoriu uskutečnilo poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou (†88). Nejmenší české herečce přišli vzdát hold její kolegové, příbuzní i fanoušci.

Ženu, která propůjčila svůj hlas hlavní postavě seriálu Včelka Mája, ale objevila se třeba i ve večerníčku Příběhy včelích medvídků, přišla na poslední cestu doprovodit řada přátel i příznivců.

Na začátku pohřbu (podrobnosti o něm zde) zazněla skladba Zázračný doktor. Živě zazněla i skladba Ennio Morriconeho. U nás ji známe v podání Věry Špinarové jako písničku Jednoho dne se vrátíš, Aťka ale měla ráda originál, který nazpívala italská pěvkyně Edda Dell'Orso. Chybět nemohla ani píseň Ave Maria.

Na přátelství s Aťkou Janouškovou zavzpomínala Valerie Zawadská. "Nikdo na ni nezapomene. Nepotkali jsme se v dabingu. Setkávaly jsme se ve sněženkovém království (Zámecký park v Sedlnicích u Nového Jičína pokrytý květy chráněných sněženek, pozn. red.)," sdělila herečka.

Zpěvačku Yvettu Simonovou zpráva o smrti herečky velmi zaskočila. "Ta zpráva byla strašně těžká, protože jsem s ní těsně před tím mluvila", vysvětlila Simonová.

Z řad příbuzných dorazila i Janouškové nevlastní sestra Milada Šantručková. Ta se o pohřbu dozvěděla náhodou, svou příbuznou dlouho neviděla a s rodinou nebyla v kontaktu. Na mládí s Aťkou ale velmi ráda vzpomíná. Mezi dalšími hosty se objevil například Josef Zíma nebo Jiří Hromada.

Související články

Další články