Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Sblížení nad rakví: Rozhádaní William a Harry se usmířili, zařídila to Kate

Kate si vzala na pohřeb prince Philipa čtyřřadý perlový náhrdelník původně patřící královně Alžbětě II.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Pohřeb Philipa

Smutek spojil bratry Wiliama a Harryho. Princové, kteří byli v poslední době na nože, se usmířili na pohřbu prince Phillipa. Za rakví ještě kráčeli několik metrů od sebe, pak ale byli přistiženi v družném hovoru v doprovodu vévodkyně Kate.

Velká Británie i celý svět se naposledy rozloučila s lidem milovaným princem Philipem, který vždy dokázal okouzlit svým osobitým smyslem pro humor a prostořekostí. Některé jeho hlášky už takřka zlidověly. Vévoda z Edinburgu, jak zní Philipův oficiální titul, zemřel 9. dubna 2021 ve věku nedožitých sta let.

Naposledy ho vezl vojenský Land Rover. Tento vůz je určen na lovecké expedice a princ Philip se na jeho designu i technických úpravách sám osobně podílel.

Veliká pozornost byla kladena na prince Williama a Harryho, jejichž vztahy jsou napjaté kvůli nedávnému rozhovoru u Oprah, kde Harry se svou ženou Meghan pošpinili královskou rodinu. Královna proto nakázala, že bratři sice půjdou v průvodu za rakví, ale každý odděleně, aby od sebe udržovali patřičný odstup. Což se také stalo a mezi nimi šel jejich bratranec a nejstarší vnuk královny Alžběty II, Peter Phillips, syn princezny Anny.

Po obřadu v kapli svatého Jiří pozůstalí vycházeli ven a William s Harrym se dali do řeči. Podle britského Daily Mailu jim cestičku ke smíru ušlapala diplomatka Kate, která jim kráčela po boku.

Když si totiž William povídal s reverendem Davidem Connerem, Kate toho využila, přitočila se k Harrymu a něco mu špitala. A zjevně se jí podařilo prolomit ledy...Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy