Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sbírka pro rodinu zemřelého kamioňáka na D1 u Brna: A co ostatní pozůstalí, zuří lidé

Sbírka pro rodinu zemřelého kamioňáka na D1 u Brna: A co ostatní pozůstalí, zuří lidé
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
+ Dalších 7 fotografií
reakce veřejnosti
Nehoda na D1 u Brna, kde v ohnivém pekle zemřeli tři lidé včetně ročního chlapečka, byla patrně zaviněna nepozorností řidiče kamionu, který při tragédii také zemřel. Jeho přátelé se rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku, aby pomohli jeho zdrcené rodině. Jen chvíli poté, co o sbírce informovali na sociálních sítích, se strhla vlna kritiky na jejich hlavy.

Přátelé kamioňáka Milana se s kolegou chtějí rozloučit po svém. "Čím začít, snad tím, jak moc mě to mrzí a jak nám tu chybíš. Byl jsi mi velmi dobrým kamarádem, který mě toho i za tu krátkou dobu mnohé naučil a pomohl. Rozhodl jsem se, že založím transparentní účet, kde každá koruna poputuje k tvé rodině, každý, kdo může a chce přispět," napsal Tomáš a doplnil i číslo účtu.

V tu chvíli začali jiní uživatelé zuřivě debatovat. Jsou šokováni tím, že se vybírají peníze na Milana, který nehodu zřejmě zavinil. "A kdo pomůže ostatním pozůstalým? Já jsem vždy pro nějakou pomoc, ale tady to bohužel vypadá, že kolega se zřejmě nevěnoval řízení a dopadlo to tak, jak to dopadlo, a spolu s ním zemřeli další tři lidé," vyjádřil se Vojta pod příspěvkem.

"Omlouvám se, ale to je ten pan řidič, který zabil matku s ročním dítětem? Na jeho rodinu se vypisuje sbírka? To jako vážně," kroutil hlavou Honza.

Svědci na hrůzostrašný výjev nezapomenou

Ve středu 23. září došlo na 188. kilometru dálnice D1 u Brna ke srážce několika aut. Kamion, osobní vůz a návěs dalšího kamionu se po chvíli začaly zmítat v plamenech, přes které se nemohli dostat ani hasiči. Svědkům události se naskytl strašlivý pohled na ohnivé peklo.

Jeden ze svědků popsal, že mohl poslouchat naříkající zoufalou matku. "Byl jsem v té koloně před hořícím kamionem. Nejhorší zážitek v životě. Matka od toho mrtvého dítěte prosila, abych to dítě vytáhl z auta. Nic jsem nemohl dělat, celé auto bylo v plamenech. Nikdy na to nezapomenu," popsal situaci pro CNN Prima News.

Janina maminka zemřela v nemocnici

Srážka si vyžádala tři lidské životy, zemřeli tam kamioňák Milan, 32letá Jana a její roční synek. Další tři lidé byli pak se zraněními převezeni do brněnské nemocnice. Jen o pár dnů později však boj o život prohrála i 62letá maminka zesnulé Jany.

"Včera na té dálnici zemřela moje sousedka Janička, krásná mladá holka i s ročním chlapečkem. Rve mi to srdce, ten smutek je nepředstavitelný. Je to hodně kruté. RIP Janičko," napsala smutná Lenka, Janina sousedka, a vyzvala ostatní, aby byli opatrní, ať se v pořádku vrací domů. "Je to hrozný. Moc milá holka, můj syn s ní kdysi chodil. Zatím nevím, co se přesně stalo, ale je to asi jedno, život jim to stejně nevrátí," dodala Lenka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy