Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Saxana v slzách: Zemřela Jana Drbohlavová (†78), učitelka z Dívky na koštěti

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Smutná zpráva
Do hereckého nebe odešla další legenda českého filmu. Zemřela Jana Drbohlavová (†78), kterou proslavila role učitelky ve slavné komedii o kouzelnici Saxaně Dívka na koštěti. Zdravotně na tom nebyla nejlépe delší dobu, na sklonku života přestala jíst i chodit.

Herečka a dabérka Jana Drbohlavová (†78) zemřela. Naposledy vydechla v noci z neděle na pondělí, dlouhodobě ji sužovaly zdravotní problémy. Před čtyřmi lety totiž prodělala mozkovou mrtvici.

Smutnou zprávu přinesl portál Blesk.cz. "Zemřela milosrdně ve spánku," potvrdil mu informaci hereččin exmanžel Ladislav Županič (76). Hereččin zdravotní stav se od mrtvice jenom zhoršoval.

„Chodím za ní pravidelně, ale je to bohužel špatné. Je na oddělení ležáků. Syn Honzík jí sice dal na pokoj televizi, ale pustí si ji jenom občas, nejeví už moc o nic zájem. Není to nic veselého,“ řekl ještě v září eXtra.cz Županič. Strach o kolegyni a kamarádku měl i Jiří Krampol (81), který ji chtěl pozdravit, když byl zrovna v bohnickém domově seniorů. "Říkali mi tam, že zrovna má den, kdy byla ve svém světě. Je to věchýtek, je to smutné," svěřil tehdy mrzutě.

Upoutaná na lůžko

Z bohnického domova s pečovatelskou službou Drbohlavovou nakonec převezli do Nemocnice pod Petřínem. Tam také vydechla naposledy.

Nejvíc ji proslavila role ztřeštěné učitelky z filmu o kouzelnici Saxaně Dívka na koštěti Před mrtvicí se však intenzivně věnovala i dabingu, svůj hlas propůjčila třeba profesorce McGonagallové z čarodějnické ságy o Harrym Potterovi Do roku 2016 působila rovněž v pražském Divadle ABC

Související články

Další články