Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Saúdská Arábie bere teroristy z IS vážně: Na svých hranicích staví plot dlouhý tisíc kilometrů!

Zdroj: Profimedia.cz

Mají tam hodně ropy, hodně zlata a posvátná města Mekku a Medínu. Není divu, že se Saúdové v čele tak bohatého státu zalekli barbarů z Islámského státu a rozkázali vytvořit velmi vysoký a velmi dlouhý plot.

Protože dobrý plot dělá dobré sousedy.

Tisícikilometrová zeď, táhnoucí se od Jordánska přes Irák až po Kuvajt, tedy do Perského zálivu, bude mít asi čtyřicet hlídkových věží a sedm kontrolních stanovišť, u zdi budou vojáci a vojenská technika a samotná zeď také bude žít svým vlastním životem.

Bude se vlastně jednat o jakýsi val z ostnatých drátů doslova posetý kamerami s nočním viděním a přímo pod zdí budou i detektory pohybu.

Islámský stát totiž už kontroluje Irák a Sýrii a netají se tím, že by se jim peníze z bohaté Saúdské Arábie mohly hodit. A kdyby ji navíc dobyli, dostali by se o notný kus blíže ke svému vysněnému chalífátu, protože ohromná Saúdská Arábie zabírá skoro celý Arabský poloostrov.

Chalífát je velmi zjednodušeně a laicky řečeno státní uspořádání, kde vládne ten nejfanatičtější islamista a ostatní jeho pohůnci tam dělají, co chtějí, a zneužívají k tomu právo šaría. Prvotním znakem chalífátu je absolutní a totální nesvoboda všech lidí, kteří tam nějakým omylem zůstanou. To byste se raději dobrovolně napíchli na tu ostnatou zeď u Saúdů než žít v chalífátu, to vám říkáme.

Související články

Další články