Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Saskia Burešová: Desítky let vypadá téměř stejně, kosmetiku odmítá a botox má za nesmysl

Saskia Burešová kdysi a dnes.
Zdroj: archiv ČT, reprofoto ČT
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ

Televizní hlasatelka a moderátorka Saskia Burešová, která už 28 let provází pořadem Kalendárium, se dožívá krásných 74 let. Spoustu lidí překvapuje tím, že už desítky let vypadá, jako by se vůbec neměnila. Jaký na to má recept a jak oslaví narozeniny?

Akční babička

„Že bych se neměnila, tak to asi není. Jsem stále na televizní obrazovce, takže mě stále vidíte. Když se s někým nevidíte dvacet let, tak pak rozdíl poznáte, u mě by to bylo stejné. Ale lidé mi to říkají často, že se neměním, tak mě to samozřejmě těší,“ řekla eXtra.cz Saskia Burešová

„Cítím se moc dobře. Moje vnučky mi říkají, že jsem neustále aktivní. Jedna z nich o mně měla psát kompozici na gymnáziu, a tak tam stálo: ‚Moje stále akční babička.‘ Je pravda, že mám hodně energie. Když jedeme na výlet, ony padají a já stále jedu. Jsem tak trochu motorová myš,“ usmívá se paní Saskia.

Kosmetiku a botox odmítá

Jejímu vzhledu určitě prospívá i sport.

„Docela cvičím. Ne ale z důvodu ješitnosti, abych měla figuru jako laňka. Mám docela problémy s páteří, takže každé ráno poctivě cvičím. Jinak pro to, jak vypadám, nedělám vůbec nic. Přes deset let jsem nebyla na kosmetice, nenechala jsem si píchat žádné botoxy a podobné nesmysly,“ prohlašuje jednoznačně.

Pozitivní mysl

Podle ní je důležitá jiná věc.

„Říká se, že ve zdravém těle je zdravý duch. Já bych to otočila: Když je zdravý duch, bude i zdravé tělo. I špatné věci se snažím vytěsňovat, zabývám se jen těmi podstatnými, a dívat se na svět pozitivně,“ je přesvědčená bývalá televizní hlasatelka a stále ještě moderátorka.

Věk ji neděsí

Číslovka vyplývající z data narození v občance ji neděsí.

„Ono by se to nemělo připomínat, natož slavit. (směje se) Důležité ale je, jak se člověk cítí. Moje kamarádky mají i přes devadesát let. Jsou plné elánu,“ říká dáma, která už desítky let nevynechala jediný díl svého pořadu Kalendárium

Kalendárium i v nemoci

„Každý týden jsem na obrazovce. Je to už 28 let neděli co neděli. S chřipkou, angínou, po operaci, se zlomenou nohou, za jakýchkoli okolností. I když jsem už někdy říkala, ať za mě někdo zaskočí, v televizi to ale odmítli, že musím já,“ stěžuje si naoko.

„K tomu mám plesy, namlouvám komentáře, s Marií Tomsovou a Sašou Hemalou máme zájezdový pořad, pořád jsem ve styku s lidmi. To je důležité. I když je to možná pro někoho banální, je pravda, že mě publikum nabíjí,“ dodala Saskia Burešová.

Oslavu žádnou nechystá, největším dárkem bude pro ni trávení léta na milované chalupě, kde si vesele zahradničí a hlídá k tomu své vnučky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy