Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Saša (15) zemřela při stopování. O pomoc volala z vrahova telefonu. Policisté to brali za vtip

Zdroj: youtube.com
+ Další 4 fotografie
zbytečná smrt
V Rumunsku byla zavražděna patnáctiletá dívka jménem Alexandra Macesanu. Zemřela při stopování, sedla do vozu vraha. Když byla ještě naživu, dokázala zatelefonovat o pomoc. Policie ale selhala, kriminalisté dívce nepomohli. V hlavním městě Bukurešti probíhají demonstrace. Ukázalo se, že vrah Gheorghe Dinca (65) má na svědomí celkem tři dívky.

Dívka zmizela 24. července na jihu země při stopování. Do vozu ji naložil únosce, který ji později zavraždil. Dívce se podařilo třikrát zatelefonovat na linku policie. Alexandra dokonce dokázala poskytnout informace, kde se nachází. Uvedla, že je v městě Caracal. Jenže policisté vše brali na lehkou váhu.

"Už jde. Už jde," to jsou poslední slova, která do telefonu zazněla. Pak už nic. Za pár minut dívka zřejmě zemřela. Policisté případ hrubě podcenili. Nejdříve si mysleli, že jde o vtip. Pak čekali dalších 19 hodin, než se vydali do domu, který jim Alexandra Macesanu označila. Prý potřebovali soudní příkaz. V kritických případech ale není soudní příkaz nutný.

Ve vazbě skončil pětašedesátiletý podezřelý Gheorghe Dinca. Tvrdil, že dívku nikdy neviděl. Ale nedokázal vysvětlit, jak je možné, že Alexandra volala o pomoc z jeho telefonu. Podle rumunských novinářů se v jeho domě v obci Caracal našly také dívčiny šperky. Na zahradě domu údajně byly nalezeny kusy Alexandřina těla. Nakonec se muž k vraždě přiznal. Alexandra cestovala mezi vesnicí Dobrosloveni, v níž bydlela, a městem Caracal, ve kterém žil Dinca.

Vrah, který dříve pracoval jako automechanik a nyní jako taxikář, má na svědomí také další teenagerku, která v oblasti před třemi měsíci zmizela. Jedná se o osmnáctiletou Luizu Melencuovou. Spekuluje se, že muž má na svědomí život celkem tří dívek. Třetí oběť zatím rumunská média nekonkretizují. Vrah ostatky dívek rozpouštěl v sudu s kyselinou. Na jeho pozemku kriminalisté také našli další pytle se zamrazeným masem „nezvířecího původu“. Nalezené lidské pozůstatky se zatím identifikovat nepodařilo.

Ministr vnitra Nicolae Moga oznámil, že odvolal policejního šéfa Ioana Buda. Rumunské veřejnosti ale taková reakce nestačí, v hlavním městě probíhají protesty proti policistům. Lidé v ulicích skandovali, že policisté jsou neschopní. K případu se vyjádřil už i prezident země Klaus Iohannis. Nechápe, proč policisté případ nezvládli a podcenili. Dincova sousedka dokonce tvrdila, že z jeho domu je slyšet ženský křik. Policisté ale neřešili ani toto oznámení.

Související články

Další články