Pořad Infiltrace: Obchod se zdravím vyvolal velké vášně. Ukazuje se, že takzvané alternativní léčitelství je opravdu pořád na vzestupu a že lidé bohužel kolikrát utrácejí tisíce za rady rádoby odborníků, kteří se minimálně častokrát chovají neeticky, ne-li rovnou protiprávně.

„Moje sedmnáctiletá dcera potřebovala odbourat stres ze školy. Při naší první a jediné návštěvě dala doktorka dceři namalovat na papíry strom, postavu paní a postavu pána. Z toho pak hereckým výstupem usoudila, že jsme dceru doma v dětství sexuálně zneužívali,“ zaznělo například v dokumentu.

Ústav psychiatričky Jarmily Klímové nedávno začal „léčit“ i Zbyňka Drdu. „Mám dlouhodobě problém s astma. Léčím se standardně na pneumologii, ale kdo tím trpí, ví, že často se přesně neví, jestli jde fakt o astma, nebo o něco jiného. A v současné době je zvykem odklánět se od západního pojetí medicíny. Byl jsem na první konzultaci přímo s paní Klímovou, chovala se naprosto profesionálně. Opravdu mě nenutila, ať astma vykadím,“ řekl eXtra.cz Zbyněk.

„Poslala mě na klasické kolečko vyšetření v jejím institutu. Mezitím ale televize odvysílala ten dokument, tak jsem tam už nešel. Chovali se profi, ale nevím, co by se dělo dál. Ten dokument na ně opravdu nevrhá dobré světlo,“ vysvětlil nám.

Mezitím ale stačil zlanařit i kolegu z branže, který má psychické potíže. „Naštěstí jsem ho stihl upozornit ještě před tím, než tam zašel,“ dodal Drda.

Právě zneužívání lidí, které trápí vlekoucí se zdravotní či psychické potíže a kteří se na Aktip upínají v naději, že to je už jejich poslední záchrana, je to, co kritici Klímové a jejím lidem vyčítají nejvíc.