Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Šárka Vaňková ze SuperStar otevřeně o své lásce a o Gottovi: Moc mi chybí

Šárka Vaňková ze SuperStar otevřeně o své lásce a o Gottovi: Moc mi chybí
Zdroj: Karel Gott Agency, Archiv Šárky Vaňkové, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
rozhovor
Skoro SuperStar Šárka Vaňková (33) prozradila, jak žije dnes. Před lety málem vyhrála SuperStar, kdy ji nakonec porazila Aneta Langerová. Čím se zabývá dnes a jak vzpomíná na své účinkování v historicky první SuperStar?

Jak žije Šárka Vaňková dnes? Čím se živíte?

Mám se v rámci možností dobře. Moje největší radost se zúžila na to, že jsme všichni zdraví a že zvládáme současnou situaci. Pracujeme na různých projektech, snažíme se zabavit, jak je to možné a dovolené. Dále mám v hlavě takový zajímavý projekt, který se bude týkat proměny vizáže, protože mě tyto výzvy baví, ale je to ještě v peřince. Jinak co se týče práce, tak je to momentálně nic moc. Pohybuji se v segmentech, které jsou odříznuté od fungování. Kromě zpívání jsem pracovala jako regionální manažerka pro profesionální vlasovou kosmetiku, což je v době, kdy jsou zavřená kadeřnictví, velmi špatné.

Jeden čas jste hrála hodně v muzikálech, proč jste tuto činnost opustila?

Z hudební scény jsem se kdysi stáhla celkově. Chtěla jsem žít jiný a klidný život. Potřebovala jsem zjistit, o čem je život, a dát si čas sama na sebe.

Jak vzpomínáte na SuperStar?

S láskou, pokorou a velikým vděkem. Byla to skvělá škola a lekce plná úžasných zážitků a setkání. Být v SuperStar bylo pro holku z malého města něco neskutečného. Byl to šok. Naštěstí jsme měli kolem sebe neskutečně příjemné profesionály, kteří se o nás starali. Byl to kolotoč, na který jsme si postupně zvykli. Druhé místo pro mě byl obrovský úspěch, nečekala jsem, že se probojuji až do finálové desítky, natož že budu druhá. Čekala jsem, že ve finále bude Aneta Langerová a Sámer Issa (35).

Po SuperStar vás najednou znal každý, jaké to bylo?

Zvláštní, nezvyklé, ale povětšinou velmi milé. Po čase jsem si uvědomila, že je to hlavně zodpovědnost a určitá pozice, se kterou by člověk měl zacházet s rozvahou.

Proč už se nevěnujete hudbě profesionálně?

Svoji profesi jsem vyměnila za koníčka, a proto si dnes můžu s klidem vybrat, kde si zazpívám, co udělám a co řeknu. Nechci být na hudbě finančně závislá. Našla jsem se i v jiných odvětvích.

Jak těžké je prorazit na hudební scéně?

Měla jsem to štěstí, že jsem většinou byla ve správný čas na správném místě. Vždy jsem se ke všemu stavěla zodpovědně a kolegiálně, takže na mě byl spoleh, a to je něco, co by mělo být samozřejmé. Pak jdou věci snáz.

Vaším velkým kamarádem je kolega ze SuperStar Standa Dolínek, s kým ještě zůstáváte v kontaktu?

Pouze se Standou... Všichni jsme se tak nějak rozkutáleli. Ale to neznamená, že na kolegy a kamarády často nevzpomínám.

Je těžké najít si přátele v oblasti showbyznysu?

To asi neumím posoudit. Já své kolegy brala vždy s určitým respektem. Jsou lidé, se kterými jsem zažila kopec srandy, spojovaly nás společné projekty, ale je pravdou, že ve finále jsem se ráda zašila doma s nejbližšími v mém mikrosvětě.

Jak zpětně nahlížíte na tento svět plný lesku a přetvářky?

Stále se snažím věřit, že jsme všichni na jedné lodi, měli bychom si spíš pomáhat…

Můžete zavzpomínat na setkání s Karlem Gottem?

To by bylo na hodně dlouho. S panem Gottem jsem se setkala párkrát, ale každé setkání bylo vřelé a hřejivé. Nejvíce mě dojalo, když jsem pomáhala kamarádce česat a líčit jeden koncert a šla za panem Gottem na přepudrování a on, zlatíčko, nevěděl, kam mě má vlastně zařadit, protože jsme spolu párkrát stáli na jevišti. Bylo to hrozně roztomilé. Byl neskutečně milý a galantní ke všem bytostem, a kdybych tenkrát v té Lucerně vytírala, tak se na mě hezky usměje a vlídně mě pozdraví. Chybí mi tady. Chybí tady jeho dobro.

Jak se díváte na koronavirus a na situaci, která u nás panuje?

Je mi z toho smutno, občas se mě zmocňuje vztek, ale tím, že se o tom píše všude, nechci čtenáře unavovat. Přeji všem hlavně hodně zdraví, štěstí, toleranci, lásku, rozumný úsudek a posílám jim hodně sil. Musíme to zvládnout.

Prozradíte, kdo je muž vašeho srdce?

O mužích se moc bavit nechci. Jsem šťastná ve vztahu s Richardem, neskutečně talentovaným muzikantem a zpěvákem. Už jsem vyrostla z toho dělit se o své soukromí s celým světem. Prošla jsem si těžkým a bolavým obdobím, které zažije asi každá žena, a už jsem nevěřila, že budu schopna ještě někomu otevřít srdce. Jsem teď srovnaná a je to velkou měrou díky jemu a mé rodině. Potkali jsme se náhodou, spojila nás hudba a celý průběh vypadá jako z filmu. Všechno má svůj význam a nic se neděje jen tak.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy