Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Šárka Pančochová odkládá svatbu s Američankou: Chce v Česku manželství pro všechny

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
Odloženo!
Snowboardistka Šárka Pančochová (28) vyrazila dech svým fanouškům. Před několika dny se zasnoubila s americkou přítelkyní Kaileen Laree (32), jenomže svatba jen tak nebude. Odkladem chtějí bojovat za povolení sňatků osob stejného pohlaví v Česku. Návrh zákona si poslanci přehazují jako horký brambor už přes rok.

"Zasnoubily jsme se, jak jste mohli vidět. A nyní jsme se rozhodly, že se nevezmeme, dokud nebudou v Česku povoleny sňatky osob stejného pohlaví,“ šokovala Šárka Pančochová (28) rozhodnutím, že svatbu s americkou snoubenkou Kaileen Laree (32) odloží na dobu neurčitou.

Snowboardistka přiznala svou sexuální orientaci loni na jaře. O tom, že je lesba, se však spekulovalo už několik let předtím.

Američanku jako svou partnerku představila v zimě, koncem července se zasnoubily. "Jsem pyšná, že mohu oznámit, že řekla ano! Je to vzrušující, zavázala jsem se, že bude součástí mého života. A nemohu uvěřit, že jsem ji vůbec našla. Díky ní je ze mě lepší člověk. Chci s ní strávit zbytek svého života," oznámila Pančochová radostnou zprávu.

Kvůli českým zákonům, které manželství lidí stejného pohlaví neumožňují, si bude Pančochová na svatební zvony muset počkat. Přestože by si Kaileen mohla vzít v Americe, svým postojem chce bojovat za správnou věc. Návrh zákona o stejnopohlavních sňatcích leží v Poslanecké sněmovně už přes rok, zákonodárci ho zatím neposlali do druhého čtení.

Kaileen Laree už byla vdaná, s exmanželem má dceru. Tak snad Šárce nakonec nepláchne za nějakým fešákem.

Související články

Další články