Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Šárka Grossová má strach z rakoviny jako Angelina Jolie: Po prsou jí vezmou i vaječníky

+ Dalších 11 fotografií
Strach z rakoviny
V úterý jsme vás jako první informovali o tom, že vdova po premiérovi Stanislavu Grossovi, Šárka (49), prochází těžkým obdobím. Minulý týden jí lékaři odoperovali obě prsa. Sama Šárka však nepřiznala, že by důvodem měla být rakovina. Blesku ale zdroj ze Šárčina okolí uvedl, že prsa úspěšné podnikatelce lékaři odebrat museli právě z důvodu hrozící rakoviny. Kvůli riziku bude muset Šárka pravděpodobně přijít také o dělohu a vaječníky. Potkal ji tak podobný osud jako herečku Angelinu Jolie (43).

V rozhovoru pro eXtra.cz Grossová tvrdila, že o rakovinu rozhodně nejde. A že z prsou jí jen něco odebrali.

Nejmenovaný zdroj ale později pro Blesk uvedl, že Grossová se rakoviny hodně bojí. „Lékaři zjistili, že její tělo je časovaná bomba. Co nejdříve musí všechny rizikové tkáně ven. Pokud by otálela, ohrozila by svůj život. Dělaly se jí v ňadrech cysty opakovaně. Už byla na operaci několikrát, měla z toho ňadra úplně zjizvená. Při poslední kontrole před měsícem se však objevily čtyři velké cysty najednou a lékaři Šárce řekli, že jí musí ňadra úplně odebrat. Hrozilo, že se z nich rozvine rakovina.“

Tento případ určitě není ojedinělý. Existuje mnoho případů, kdy ženě, která se léčí z rakoviny prsou, jsou preventivně odebrány i veškeré ženské orgány, ve kterých by se nebezpečné rakovinné buňky mohly shlukovat.

I mezi slavnými ženami se najdou takové, které odebrání prsou a reprodukčních orgánů z preventivních důvodů podstoupily. V roce 2013 se k takovému zákroku přiznala herečka Angelina Jolie, která tím chtěla minimalizovat riziko vzniku rakoviny. Angelina v sobě totiž nosí vadný gen, který zapříčiňuje velkou rizikovost onemocnění, skoro až 85%, a na rakovinu prsu navíc zemřela její matka Marcheline Bertrand (†56).

Herečce ale prsa, jak si mnozí mysleli, úplně neodebrali. Jenom jí vyoperovali tkáň a mléčnou žlázu a do prázdných prsou jí vložili implantát. Je dost možné, že ten samý zákrok podstoupila i Šárka Grossová, na které proto nemusí být tento zásah vůbec znát.

Mohlo by vás zajímat

Další články