Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Šaráda na Smetanově nábřeží: Ráno předzahrádka, v noci auta

Šaráda na Smetanově nábřeží: Ráno předzahrádka, v noci auta
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Praha
Smetanovo nábřeží bylo nějaký čas bez motorových vozidel. Majitelé restaurací si tak mohli vystavět předzahrádky přímo do silnice, aby nahnali ztracené zisky, což jim nabídl pražský magistrát. Auta tak nábřeží objížděla přes blízkou ulici. Od neděle však platí, že v noci mezi desátou večer a šestou ráno bude možné znovu projet.

Zdálo se to jako skvělý nápad, ale ve finále se tím každému nezavděčili. Pražský magistrát si usmyslel, že uzavřením jednoho pruhu na Smetanově nábřeží pomůže hlavně podnikatelům se postavit zpět na nohy po koronavirové krizi. Lidé však tak spokojení nebyli. Když se totiž posadili na předzahrádku, za zády jim procházely davy lidí, které se hrnuly z tramvají a ruch z ulice klidné posezení kazil.

Auta projedou alespoň v noci

Některým Pražanům se nápad tak dobrý nezdál ani na začátku. Mnoho z nich se shodlo na tom, že není možné průjezd omezit dřív, než budou dokončeny oba pražské okruhy. Pražský magistrát však zahrádky ponechá, jen provede malou změnu, díky které budou moci auta projíždět alespoň v noci.

V dokumentu, který má magistrát na úřední desce, se píše, že "dochází k uzavření ulice Divadelní instalovaným proměnným dopravním značením v nočním období". V noci tak bude doprava vedena přes světelně řízenou křižovatku u Národního divadla přímo u Smetanova nábřeží. "V tomto směru bude doprava vedena po tramvajových kolejích," upřesňuje dokument.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy