Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Šance pro české hospody: V Berlíně zrušili povinnou zavírací dobu, s covidem prý nehýbala

Šance pro české hospody: V Berlíně zrušili povinnou zavírací dobu, s covidem prý nehýbala
Zdroj: Pixabay
koronavirus
Správní soud v Berlíně v pátek rozhodl, že provozovatelé hospod, barů a restaurací nemusejí povinně zavřít své podniky nejpozději ve 23 hodin. Podle studie německého epidemiologického Institutu Roberta Kocha jsou totiž mnohem rizikovější pro šíření koronaviru rodinné oslavy.

"Povinná zavírací doba je zrušena, protože soud ji považuje za nepřiměřenou vůči jiným opatřením v boji proti pandemii koronaviru," sdělil tiskový mluvčí berlínského správního soudu, na něhož se odkazuje německý deník Die Zeit.

Až do pátku v Berlíně ostatně jako téměř všude platilo, že provozovatelé barů, restaurací nebo hospod musejí zavřít své podniky nejpozději do 23 hodiny večerní. Rozhodlo o tom berlínské zastupitelstvo vzhledem k špatné situaci ohledně koronaviru

Berlínský správní soud ale toto nařízená v pátek zrušil. Všechny výše zmíněné podniky tak mohou být v Berlíně otevřené i po 23 hodině. Soud se odkazoval na studii Institutu Roberta Kocha, ze které vyplývá, že restaurace při dodržování zavedených protiepidemických opatření neměly tak významný podíl na šíření covidu, aby muselo být nutné přijímat přísnější opatření., které by omezily jejich otevírací dobu.

Německo opět hlásí rekordní počet nakažených koronavirem

V Německu za poslední den přibylo 7830 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha. Nový rekord tak překonal ten čtvrteční, kdy země hlásila dalších 7334 infikovaných. V Česku, které má oproti Německu přibližně osmkrát méně obyvatel, v pátek přibylo 11 105 nakažených. Denní nárůst tak poprvé překonal hranici 10.000.

Úmrtí s covidem-19 v Německu za poslední den přibylo 33, čímž bilance mrtvých od začátku pandemie vystoupila na 9767. Nakažených země dosud zaznamenala 356.387. Zhruba 290.000 lidí se v Německu podle odhadů RKI z koronavirové nákazy zotavilo.

Související články

Další články