Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Sanatorium, kde leží Jiří Pomeje: Léčí tu borci, ale skonala tu už i řada hvězd! FOTKY

Sanatorium, kde leží Jiří Pomeje: Léčí tu borci, ale skonala tu už i řada hvězd! FOTKY
Zdroj:
+ Dalších 18 fotografií
galerie
Jiří Pomeje (54) se už několik dnů zabydluje v útulném apartmá v sanatoriu Na Pleši nedaleko Prahy. Právě tam se mu snaží pomoci s bojem s rakovinou v pokročilém stádiu. Zdravotnické zařízení, které spoluvlastní moderátor, zubař a podnikatel Roman Šmucler (49), má za sebou řadu úspěchů, několika slavným ale bohužel ani tam nedokázali pomoci.

Nemocnice Na Pleši je v celé republice známá jako centrum, které pomáhá (zdaleka nejen) onkologickým pacientům. Má největší lůžkové onkologické oddělení v Čechách. A pomáhá i lidem v terminální (finální) fázi léčby.

Zařízení uprostřed lesů bohužel bylo místem skonu několika známých tváří: na věčnost tu odešli herci Bořivoj Navrátil (†78), představitel majora Zemana Vladimír Brabec (†83), autor Krtečka Zdeněk Miller (†90), loni také manžel moderátorky Šárky Kubelkové, televizní dramaturg Josef Voleman (†43).

Je ale nesmysl považovat špitál za jakýsi luxusní hospic „Patříme mezi špičková léčebná centra. Máme evropskou certifikaci a léčíme lineárním urychlovačem. Pleš je hlavně léčebná onkologie, rozhodně ne hospic. Do nich pacienty posíláme, když už není zbytí. Je ale pravda, že uvažujeme o vlastním. Ročně nám bohužel zemře 400 pacientů, tisíce jich ale vracíme do života. Pacienty neopouštíme. Stav pana Pomeje ale nemohu komentovat, ani ho nesmím znát, máme přísný systém,“ řekl eXtra.cz Roman Šmucler.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy