Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Jiří Procházka jde umlčet drzého Rakušana. Samuraj se nenechal rozhodit hejty, na soupeře si připravil peklo

Podle svého trenéra je Jiří ve skvělé formě i náladě.
Zdroj: se souhlasem Matěj Kretíka
+ Dalších 5 fotografií
zápas

Český samuraj Jiří Procházka se už za pár dní opět představí v kleci pod hlavičkou nejprestižnější organizace UFC. V sobotu 13.4. se v Las Vegas utká s rakouským rivalem Aleksandarem Rakičem a do boje jde po titulové porážce s Alexem Pereirou. Jak vypadala příprava a jaká panuje v Procházkově týmu společně s blížícím se zápasem atmosféra? Podle bijcova trenéra Martina Karaivanova učinili velké změny, jak prozradil v rozhovoru pro eXtra.cz.

Už tuto sobotu 13. dubna v Las Vegas vypukne galavečer UFC 300, který vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní ročník, fanouškům slibuje mimořádně atraktivní podívanou. Na své si tentokrát přijdou i čeští fanoušci, kteří se po několika měsících opět dočkají zápasu Jiřího Procházky.

UFC 300: Procházka versus Rakič

Jiří Procházka se v kleci objeví poprvé od listopadu 2023, kdy v duelu s Brazilcem Alexem Pereirou poznal po dlouhých osmi letech porážku.

Podobný scénář pro českou hvězdu v blížícím se souboji s rakouským rivalem Aleksandarem Rakičem tentokrát prý absolutně nepřichází v úvahu. Procházka si nyní hodlá odnést zasloužené vítězství. "Jdeme si pro to!" prohlásil Procházka v rozhovoru pro eXtra.cz už v polovině února, kdy příprava na UFC 300 vrcholila.

Doporučené video: Rozhovor s Jiřím Procházkou k UFC 300.

Od únorového rozhovoru uběhly dva měsíce a jubilejní UFC 300 je nyní konečně za rohem. Procházka je se svým týmem již v Las Vegas, došlo i na první střetnutí se soupeřem a nervozita by tak přirozeně mohla stoupat. "Zápas se blíží a atmosféra v týmu je úplně skvělá. Tréninky, všechno, užíváme si to tady. Tým je sladěný, nálada je super," řekl pro eXtra.cz Martin Karaivanov, Procházkův trenér.

Příprava probíhala rozdílně od předchozích zápasů

"Příprava probíhala trochu jinak než do posledních zápasů. Vrátili jsme se zpět k jednoduchosti a k takové té hrubé dřině. Příprava měla heslo 'back to the roots', tedy v překladu zpátky ke kořenům," řekl Karaivanov. Ani po setkání s rivalem Procházkův tým nepociťuje tlak. "S Rakičem jsme se už potkali, tlak nepociťujeme. Setkání bylo v přátelském duchu. Žádná nervozita, vše v pořádku," dodal, což zní možná překvapivě vzhledem k tomu, že Rakušan do Procházky šil už dlouhé roky.

Galavečer UFC 300 mohou čeští fanoušci sledovat například na programu Nova Sport 6 nebo na UFC Fight Pass platformě. Jak uvádí web mmashorties.cz, Jiří Procházka půjde do boje někdy kolem 3:30 a hlavní zápas (Alex Pereira vs. Jamahal Hill) by měl přijít na řadu kolem 6. hodiny ráno.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy