Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Samoživitelka se 3 dětmi přišla o střechu nad hlavou: Utíkali jsme oknem do ulice, vypadalo to jako v hororu

Zdroj: Se souhlasem Martiny Ševčíkové
+ Další 3 fotografie
Tornádo na Moravě

Děsivé tornádo, které se ve čtvrtek 24. června přehnalo přes část jižní Moravy, dostihlo i rodinu Ševčíkových. Martina byla se svými třemi syny zrovna doma, když jim začala padat střecha nad hlavou. Naštěstí jsou všichni čtyři v pořádku, ale jejich dům je kompletně zničený.

Pomoc obětem tornáda na Moravě

Veřejnou sbírku na pomoc obětem ze zasažených oblastí na Moravě vypsala Nadace Via. Přispívat lze přes webové stránky on-line platbou, bankovním převodem nebo přes Google Pay.

Sbírku na pomoc organizuje také Nadační fond přes platformu znesnáze21, kam lze přispět on-line platbou.

Kromě toho mohou lidé finančně pomoci prostřednictvím Diecézní charity Brno. Dary lze směřovat na účet 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002. Alternativně je možné poslat také dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku chtějí lidé poslat, na číslo 87 777.

Podobně je možné pomoci také přes Diakonii Českobratrské církve evangelické, která zřídila účet 2100691426/2010. I v tomto případě lze peníze poslat pomocí dárcovské SMS ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30,60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku lidé chtějí přispět, na číslo 87 777.

Finanční pomoc organizuje také nadace ADRA; dary je možné poslat na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 390.

Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.

Přispět je možné i na účet Českého červeného kříže. Číslo je 333999/2700, variabilní symbol 2101. Organizace spustila i platební bránu.

S nabídkou pomoci je rovněž možné obrátit se na krizovou linku 800 129 921, kterou aktivoval Jihomoravský kraj.


Více o tématu

Přírodní živel na jižní Moravě si nevybíral, zkrátka ničil vše, co mu přišlo do cesty. Jinak tomu nebylo ani v případě domu matky samoživitelky Martiny Ševčíkové. Ta se svými třemi syny žila v domě v Lužicích u Hodonína. „Dva ze synů jsou ještě malý, 5 a 8 let,” píše se v popisu sbírky, která byla speciálně pro paní Martinu zřízená na stránce Donio.cz. Pomoci jí můžete i vy, aby se ona i její synové dostali alespoň z nejhoršího ven.

Vypadalo to jako z hororu

„Když nám padala střecha nad hlavou, schovali jsme se v přízemí a posléze utíkali oknem do ulice. Vypadalo to všude jako z hororu,” popsala Ševčíková. Celá ulice byla podle ní zničená, auta hořela, unikal plyn a oni museli utíkat jko o život. „Auto před domem bylo zničeno,” píše se v dále popisku sbírky.

Naštěstí rodina ze všeho vyvázla jen se škrábanci a šokem. Přišli však téměř o vše, co v domě měli. „Půlka domu jde dolů s celou střechou a vše ostatní je rozbité. Dům jsem budovala celé roky i se zahradou a nyní je vše pryč,” posteskla si paní Martina. Na pomoc jim přišli kamarádi, dobrovolníci i hasiči. Momentálně mají podle posledních aktualit zaplachtovanou střechu a čekají, až se postaví nová.

Související články

Další články