Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Samoživitelka se 3 dětmi přišla o střechu nad hlavou: Utíkali jsme oknem do ulice, vypadalo to jako v hororu

Martina Ševčíková s dětmi přišla o střechu nad hlavou.
Zdroj: Se souhlasem Martiny Ševčíkové
+ Další 3 fotografie
Tornádo na Moravě

Děsivé tornádo, které se ve čtvrtek 24. června přehnalo přes část jižní Moravy, dostihlo i rodinu Ševčíkových. Martina byla se svými třemi syny zrovna doma, když jim začala padat střecha nad hlavou. Naštěstí jsou všichni čtyři v pořádku, ale jejich dům je kompletně zničený.

Pomoc obětem tornáda na Moravě

Veřejnou sbírku na pomoc obětem ze zasažených oblastí na Moravě vypsala Nadace Via. Přispívat lze přes webové stránky on-line platbou, bankovním převodem nebo přes Google Pay.

Sbírku na pomoc organizuje také Nadační fond přes platformu znesnáze21, kam lze přispět on-line platbou.

Kromě toho mohou lidé finančně pomoci prostřednictvím Diecézní charity Brno. Dary lze směřovat na účet 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002. Alternativně je možné poslat také dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku chtějí lidé poslat, na číslo 87 777.

Podobně je možné pomoci také přes Diakonii Českobratrské církve evangelické, která zřídila účet 2100691426/2010. I v tomto případě lze peníze poslat pomocí dárcovské SMS ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30,60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku lidé chtějí přispět, na číslo 87 777.

Finanční pomoc organizuje také nadace ADRA; dary je možné poslat na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 390.

Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.

Přispět je možné i na účet Českého červeného kříže. Číslo je 333999/2700, variabilní symbol 2101. Organizace spustila i platební bránu.

S nabídkou pomoci je rovněž možné obrátit se na krizovou linku 800 129 921, kterou aktivoval Jihomoravský kraj.


Přírodní živel na jižní Moravě si nevybíral, zkrátka ničil vše, co mu přišlo do cesty. Jinak tomu nebylo ani v případě domu matky samoživitelky Martiny Ševčíkové. Ta se svými třemi syny žila v domě v Lužicích u Hodonína. „Dva ze synů jsou ještě malý, 5 a 8 let,” píše se v popisu sbírky, která byla speciálně pro paní Martinu zřízená na stránce Donio.cz. Pomoci jí můžete i vy, aby se ona i její synové dostali alespoň z nejhoršího ven.

Vypadalo to jako z hororu

„Když nám padala střecha nad hlavou, schovali jsme se v přízemí a posléze utíkali oknem do ulice. Vypadalo to všude jako z hororu,” popsala Ševčíková. Celá ulice byla podle ní zničená, auta hořela, unikal plyn a oni museli utíkat jko o život. „Auto před domem bylo zničeno,” píše se v dále popisku sbírky.

Naštěstí rodina ze všeho vyvázla jen se škrábanci a šokem. Přišli však téměř o vše, co v domě měli. „Půlka domu jde dolů s celou střechou a vše ostatní je rozbité. Dům jsem budovala celé roky i se zahradou a nyní je vše pryč,” posteskla si paní Martina. Na pomoc jim přišli kamarádi, dobrovolníci i hasiči. Momentálně mají podle posledních aktualit zaplachtovanou střechu a čekají, až se postaví nová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy