Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Samková divoce spekuluje: Požár chrámu Notre-Dame je útokem islámu…

+ Dalších 18 fotografií
Dojmy a názory
Po pondělním požáru katedrály Notre-Dame začínají lidé po celém světě spekulovat, co bylo skutečnou příčinou požáru tohoto křesťanského symbolu Francie. První zprávy z místa tragédie hovoří o tom, že šlo o nešťastnou náhodu. Někteří Češi ale na Facebooku jedou dost divoké spekulace.

Právnička Klára Samková (56) se nehodlá spokojit s prvními vyšetřovacími závěry, že k požáru došlo kvůli nehodě související s renovací chrámu. To, že k požáru došlo zrovna ve svatém týdnu, nepřikládá náhodě, nýbrž jasnému útoku na Evropu.

„Katedrála Notre-Dame v Paříži hoří tak, že nelze uhasit a spadne. Kdepak se vzal takový požár?? To určitě nesouvisí! To jen čistě náhodou jsou fb účty nejen francouzských Arabů plné výsměchu a nekonečné řady výhrůžek. Kdy konečně pochopí francouzská vláda, že její země je ve válce? Kdy to pochopí Evropská unie a kdy i naše země? Musíme opravdu jen přihlížet našemu vlastnímu vraždění?“ napsala Samková na svůj facebookový profil a dodala:

„Je mi líto, ale doopravdy mne nic nepřesvědčí, že požár Notre Dame není útokem islámu na Evropu. Má totiž příliš shodných znaků s ‚pádem‘ Dvojčat. V New Yorku i v Paříži si islámští ideologové, bezpochyby kvalitní stratégové, vybrali pro tamní společenství nejreprezenta­tivnější objekty, a to jak rozměry, tak i (a možná především) ideovým obsahem. Prostě to, k čemu se tamní komunity vztahovaly (v Americe obchod a prachy, v Evropě historie a křestanství), poslali k zemi.“

„Naskýtá se otázka, jak tomu čelit. Židovsko-křesťanský svět má arabský svět jako odbytiště zbrojařského průmyslu a sám z něj odebírá naftu… Jediná šance na obranu, která mne napadá je… spojení s Čínou… Čímž se s vámi loučím a podotýkám – ne, nejsem ani Zemanův, ani Putinův agent… jen se koukám na svět…,“ vyjádřila právnička velmi kontroverzní dojem.

Mohlo by vás zajímat

Další články