Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Sámerovo falešné turné: Začala válka! Exmanažer tvrdí, že okradeným je on! Neuvěříte, co všechno nám řekl!

Sámerovo falešné turné: Začala válka! Exmanažer tvrdí, že okradeným je on! Neuvěříte, co všechno nám řekl!
Zdroj: archiv S.I.
+ Další 2 fotografie

Sámer Issa (28) neodcestoval na dlouho ohlašované turné do Emirátů kvůli údajnému podvodu, ze kterého veřejně osočil promotéra a fotografa Mika Adada, a reakce na včerejší článek na eXtra, které s kauzou přišlo jako první, a následnou reportáž TV Prima na sebe nenechala dlouho čekat.

Adad, který měl podle Sámerova tvrzení zfalšovat smlouvu a zpěváka okrást a obelhat, přešel do protiútoku: "Ten, kdo lže, je Sámer. Spolupráce s ním byla naprosto nemožná. Lhal mi, zřejmě zpronevěřil peníze z charitativní dražby pro děti v Sýrii, neplnil závazky, byl nespolehlivý. Nejhorší je tvrzení o jakési zfalšované smlouvě. Byl to vzor smlouvy, na základě které jsme měli smlouvu s protistranou vytvořit, nic jsem nefalšoval, je to lež, stejně jako tvrzení, že jsem podvodník," říká Adad s tím, že sám má vůči zpěvákovi pohledávky: "Využíval můj atelier a další servis. Vydražil moje fotografie v hodnotě desítek tisíc, což nevyúčtoval, osm měsíců spolupráce s ním bylo ztraceným časem, absolutním prodělkem a jsem to já, kdo je tu poškozený!"

Jeho slova potvrzuje i Nikolaj Tymchak, Sámerův bývalý event manager, který se s ním rovněž rozešel ve zlém a následně věc medializoval: "Prokazatelně prodal na akcích souvisejících s jeho diářem a křtem videoklipu pro Sýrii obrazy a fotografie za bezmála sto čtyřicet tisíc, u jedné kasíroval od své známé Renaty Abtové 50 tisíc korun, další peníze inkasoval v souvislosti s prodejem diářů. Varoval jsem Adada, který mu to fotil, že je Sámer nespolehlivý, a ten ho ještě chránil a mě prosil, ať to nedávám do médií. Když jsem ho konfrontoval, nereagoval, až před pár dny přiznal, že mám pravdu. Jeho vyjádření ze včerejška nechápu, podvodník je spíš on než Mike Adad."

Ten zvažuje po včerejších výrocích zpěváka právní kroky, nelíbila se mu hlavně televizní reportáž ve VIP zprávách a termín "podvodník", kterým ho prý označuje podvodník Sámer: "Zdůrazňuji, že se Sámerem nemám žádnou smlouvu, nerozumím tomu, na základě čeho mě osočuje z nesolventnosti. Po poradě s právníkem vyčkáváme jeho dalších kroků, jsem rozhodnutý řešit to u soudu. Mám ze spolupráce s ním ztrátu, kterou odhaduji na nějakých 200 tisíc korun, ze kterých si financoval zábavu namísto závazků ke spolupracovníkům a dalším věřitelům a institucím. S něčím podobným jsem se v životě nesetkal!"

Sámer ale v rozsáhlém prohlášení, které dnes poskytl, kontruje: "Obraz zakoupila paní Renata Abtová se společností Gaan, která za tento obraz zaplatila 56 000 Kč. Částku jsem předal nadačnímu fondu! A nesedí další věci, které vám pan Adad říká!"

Tuhle syrsko-ruskou přestřelku se určitě vyplatí dál sledovat, protože bude evidentně ještě hodně divoká a skončí buď tasením koltů, nebo u soudu, který bude muset rozhodnout, kdo je tu vlastně oběť… Na smír to totiž zatím fakt nevypadá.

Prohlášení zpěváka k dnešním výrokům jeho manažera:

1) Pokud si p. Adad myslí, že jsem ho poškodil já, přijde mi divné, že chce na něco čekat. Společně s ostatními poškozenými jsme předali veškeré podklady a komunikaci právní kanceláři. Adad byl požádán prostřednictvím SMS od Tomáše Prchala o potvrzení jednání v právní kanceláři, bohužel však nereagoval na SMS a ani nezvedá telefon. Z naší strany bude podána žaloba na pana Adada pro podvod ve spojení s náhradou vzniklých škod.

2) Nadační fond byl oficiálně založen dne 23. 1. 2014 zápisem do nadačního rejstříku. V roce 2013 byly provedeny dvě akce na podporu dětí, a to prodejem obrazu na narozeninové party a na křtu diáře. Na narozeninové akci byl prodán obraz p. Adada, který on sám věnoval a nepožadoval za to žádné plnění, i když byl na tuto skutečnost dotazován. Obraz zakoupila paní Renata Abtová se společností Gaan, která za tento obraz zaplatila 56 000 Kč. Zmiňovanou částku jsem předal dne 2. 2. 2014 nadačnímu fondu, což je zcela jednoduše dokladovatelné v účetnictví nadačního fondu. Druhá akce, křest diáře, p. Mike Adad domluvil výrobu diářů v hodnotě 25 300 Kč, vzhledem k incidentu, který se stal (pobodání muže), se prodalo pouhých 8 ks v hodnotě 2 000 Kč/ks. Akce se předčasně musela kvůli vyšetřování ukončit. I tyto údaje jsou doložitelné.

3) P. Adad zaslal návrh smlouvy s hlavičkou firmy pro odsouhlasení. Smlouva byla upravena dle požadavků a p. Adad ji měl odesílat do Dubaje. Následně měl být zaslán originál smlouvy do ČR, když přicházelo k termínu, bylo nám sděleno, že ve smlouvě musí být uvedena čísla pracovních víz, a tudíž se doručení posune. Po údajném vyřízení těchto formalit p. Adad informoval, že je smlouva zasílána. Avšak do ČR smlouva nikdy nedorazila a p. Adad sdělil, že neví, proč smlouva nedorazila, ale že dorazí p. Kaiser a osobně smlouvu a veškeré formality se mnou dořeší v Praze. Avšak ani tento pán nikdy nedorazil.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy