Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Sam Smith si zvolil pohlavní neurčitost: Není ani muž, ani žena. Přesto chce být matkou

LIFESTYLE
Britský zpěvák Sam Smith (28) o sobě tvrdí, že nemá jasné pohlaví, že je nebinárním jedincem. To znamená, že se necítí ani jako jedno z pohlaví. Není ani muž, ani žena. I tak by ale chtěl být do svých pětatřiceti let matkou dětí.

Autor řady hudebních hitů o sobě tvrdí, že se necítí ani jako muž, ani jako žena. Když o sobě mluví, je to ve třetí osobě množného čísla. Už od roku 2017 tedy využívá takzvané „onikání“. Tehdy se jeho odvážné vyjádření dočkalo řady rozporuplných reakcí. LGBT komunita to uvítala, jak řekla Toryn Glavin, manažerka neziskové organizace Stonewall. Byli nadšení, že se Sam Smith dokázal otevřeně vyjádřit. Naopak tisková agentura Associated Press tehdy publikovala o Smithově žádosti krátkou zprávu, ve které ho stále titulovala „on“. Odmítala Samovo rozhodnutí, protože Sam Smith je biologicky prostě muž.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sam Smith (@samsmith)

Koncem roku 2020 pak cenami ověnčený muzikant pro britský deník Mirror sdělil, že by měl rád do roku 2027 děti. Chce s nimi být každý den, chce je vidět vyrůstat a chce být jejich matkou. Tím je však v rozporu se svou nebinární filozofií. Hudebník dodal, že v současnosti žádného partnera nemá a do budoucna mu je jedno, jakého pohlaví partner bude.

Sam Smith je uznávaný britský zpěvák a skladatel. Získal Oscara za titulní píseň ke snímku Spectre, velkofilmu o Jamesi Bondovi. V roce 2015 byl podle magazínu Rolling Stone prvním držitelem ceny Grammy za nejlepší album žánru pop, který se netají svou homosexuální orientací.

Související články

Další články