Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sám doma: Nejikoničtější scénu má na svědomí samotný Macaulay Culkin, chystá se remake

Macaulay Culkin jako Kevin McCallister.
Zdroj: 20th Century Fox
+ Dalších 6 fotografií
KLASIKA
Jistě si všichni vybavujeme kultovní scénu z filmu Sám doma, kdy si Macaulay Culkin v roli Kevina nanese po koupeli na obličej otcovu kolínskou vodu a následně zakřičí do zrcadla. Celý tento ikonický okamžik byl dílem improvizace dětského herce, kterému role přinesla nehynoucí slávu.

Film, který měl premiéru před třiceti lety, je podobných humorných scének plný. Není zapotřebí vypisovat všechny ostatní z tohoto dodnes populárního snímku. Přestože je diváci velmi dobře znají, rádi se na ně každé Vánoce znovu dívají, navíc se na ně vždy stejně těší.

Je v něm rozvíjena situace, kdy se americká rodina McCallisterových chystá na vánoční výlet do Paříže. V rámci chaosu vypuklého při rychlém přesunu na letiště pak doma zapomene svého nejmladšího člena, špunta Kevina.

V hlavních rolích se kromě Macaulaye Culkina objevují i Daniel Stern a Joe Pesci, kteří nezapomenutelným způsobem ztvárnili zlodějíčky Marva a Harryho. Pro oba se vidina snadného lupu v chicagském domě brzy změní v noční můru.

Podceňovaný osmiletý nájemník pohybující se po rozlehlém obydlí na kolečkových bruslích, přejídající se pizzou i zmrzlinou a volný čas zabíjející sledováním filmů pro plnoleté, jim totiž připraví řadu rafinovaných, nepříjemných, ale i velmi bolestivých pastí. Ikonickými jsou scény s tarantulí, uklouznutí zlodějů na schodech pokrytých zmrzlou vodou, případně spálení si ruky o kliku, kterou předtím Kevin nechal rozžhavit do ruda.

Nejslavnější záběr z filmu Sám doma

Režisér Chris Columbus v rozhovoru pro zpravodajský web Insider popsal, jak dětský hrdina sám vylepšil okamžik, kdy si po koupeli pokropil obličej kolínskou a následně zařval do zrcadla.

Na otázku, kdy si uvědomil, že právě tato scéna bude mít takový úspěch, odpověděl: "Asi už na place, původně měl totiž udělat něco jiného. Řekl jsem mu, ať si obličej poklepe dlaněmi, zakřičí a ucukne, což by v podobné situaci udělala většina z nás. Když jsme tuto scénu točili poprvé, nechal si ovšem obě ruce na tvářích. Všichni jsme se šíleně rozesmáli. Pak jsme to ještě několikrát zkusili s ucuknutím rukama, ale to nebylo ono, úvodní pokus se ukázal jako nejlepší."

Připravuje se remake kultovního Sám doma

Rozhovor vznikl v době, kdy Studio Disney plánuje restart tohoto snímku, a to jako součást dlouhé řady dalších filmů, které má v plánu opětovně natočit. V nové verzi této klasiky se mají objevit herci Archie Yates, Kenan Thompson, Rob Delaney nebo Ellie Kemper

Režisér původního filmu Chris Columbus je však stále přesvědčen, že tato iniciativa nebude správným krokem. "Pevně ​​věřím, že pokusy o předělávky osvědčených snímků minulých desetiletí, mezi které patří i Sám doma, jsou chybou. Nemohou přinést žádný nový impuls tak, jak se nám to povedlo počátkem devadesátých let 20. století. Je to stejný nesmysl jako pokusit se nahradit kteroukoliv animovanou disneyovku její hranou variantou."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy