Hlavním hrdinou oddychové komedie Milenec po přechodu je gigolo, jehož snem už od dětsví bylo nikdy nepracovat a klofnout postarší bohatou dámu. To se mu povedlo, ale teď je na ulici a musí své umění svůdníka oprášit. A to nebude lehké, zvlášť když se nastěhuje k sestře s malým synem. Zestárlého playboye hraje Eugenio Derbez, s nímž se Salma Hayek zná od malička a s nímž mají dokonce stejné datum narození.

V centru Prahy vzbudili rozruch mladíci v křiklavě žlutých plavkách, kteří do kin přivezli tuto letní komedii. V Chorvatsku by je pravděpodobně neminula pokuta, v Praze se milovníci, kteří jsou v těch nejlepších letech, beze strachu fotili s dámami a nechávali si dokonce sahat na zadek.

Právě takové plavky má hlavní postava filmu, gigolo, který se pokouší svádět ženy u městských bazénů. Jako mladý je velmi úspěšný a nechává se vyživovat, v pokročilejším věku se ale ocitá na ulici, musí se nastěhovat k sestře a dokonce je nucen si sehnat práci. To ale není nic pro něj, a tak se pokusí své umění svůdce oprášit, stejně jako své legendární žluté plavky a vyráží znovu na lov. Na obzoru je totiž bohatá vdova.

Gigolovi, který má to nejlepší za sebou, to ale moc nejde a komedie Milovník po přechodu tak pobaví hlavně ženy.