Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Salma Hayek se stárnutí nebojí: Ukázala se bez retuše a se šedinami. Fanoušci jí tleskají

Salma Hayek bez retuše a s "bílými vlasy moudrosti".
Zdroj: archiv Salmy Hayek
+ Dalších 6 fotografií
PŘIROZENÁ KRÁSA
Salma Hayek (54) si během letošního léta užívala dlouhou dovolenou v Řecku a během ní potěšila všechny fanoušky sdílením svého neretušovaného snímku na sociálních sítích. Na reálné fotografii lenoší v paprscích zářijového slunce s přirozeným make-upem a vlasy svázanými do uzlu. Jsou na nich přitom jasně vidět jejich šedé kořínky, které celebrita označila za "bílé vlasy moudrosti".

Fanoušci fotografii krásky Salmy Hayek okamžitě zasypali mnoha pochvalnými komentáři o jejím přirozeném půvabu. Jeden z nich v narážce na doprovodný text uvedl, že musí být skutečně velmi moudrá. Herečka ani po návratu do Londýna nezahálela a pokračovala ve zveřejňování podobných momentek na svých sociálních sítích.

Salma Hayek nezapře divoký středoamerický původ

Rodačka z jihovýchodního Mexika má matku španělského a otce libanonského původu. Rodiče sice původně chtěli, aby studovala mezinárodní vztahy, ona však nakonec dala přednost herectví.

Roku 1989 získala roli v telenovele Teresa, díky níž se stala ve své vlasti hvězdou. Všechny Mexičany proto následně šokovala rozhodnutím přesídlit do USA a prosadit se v Hollywoodu V roce 1991 se přestěhovala do Los Angeles, kde začala navštěvovat intenzivní kurzy angličtiny a herectví.

Cesta Salmy Hayek na herecký Olymp

Důležitým odrazovým můstkem se pro ni stala role ve snímku Desperado (1995), v němž zazářila po boku Antonia Banderase (60). Pověst uznávané herečky posílila účinkováním ve filmovém thrilleru Fakulta (1998) a snímku Dogma (1999). Oba filmy měly úspěch u kritiků i širokého publika. Do tohoto období také spadá její vztah s hercem Edwardem Nortonem (51).

Roku 2002 se pak dočkala životní role v životopisném dramatu Frida, v němž ztvárnila mexickou malířku Fridu Kahlo-kahlo (†47).

Od roku 1999 navíc vlastní produkční společnost Ventanarosa.

Salma Hayek velebí mateřství po čtyřicítce

Během letošního řeckého odpočinku oslavila nejen narozeniny své, ale i dcery Valentiny Palomy (13). To, jak jediného potomka miluje, dokazuje další snímek nahraný na sociální sítě. Na něm ji drží v objetí, což doplnila slovy o "své zářící hvězdě".

S francouzským miliardářem a generálním ředitelem společnosti Kering (ve svém portfoliu má značky jako Gucci nebo Saint Laurent), Francoisem-Henrim Pinaultem, se vzali roku 2009.

Britskému deníku The Daily Telegraph prozradila, že je nesmírně ráda, že se jí dcera narodila až v 41 letech, protože se mohla komplexně soustředit na mateřství, navíc ji tato událost umožnila být lepším člověkem.

Pandemie ovlivnila životy všech, Hayek nevyjímaje

V rozhovoru také zmínila, jak do života její rodiny zasáhla nařízení související s pandemií COVID-19, že pro Valentinu bylo velmi těžké přerušit kontakty se svými kamarády, přestože její dcera "byla velmi nezávislá a online výuku zvládala sama, i když ji nebavila".

Salma Hayek za svůj další profesní milník označila okamžik, kdy množství fanoušků jejího instagramového profilu dosáhlo 16 milionů. Na oslavu tohoto úspěchu sdílela video, jak na dortu sfoukává 16 svíček. V doprovodném textu pak objasnila, že tento počet neoznačuje věk, ale symbolizuje právě počet sledovatelů. Nejen tento snímek najdete v následující fotogalerii.

Související články

Další články