Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sáhla na ni smrt! Rozhovor s Češkou, která byla v Nice, když do davu vjel vrah Mohamed Lahouaiej Bouhlel

Obyvatelé města Nice jsou stále v šoku.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Francouzi už identifikovali vraha z Nice, který kamionem zabil nejméně 84 lidí. Jde o muže jménem Mohamed Lahouaiej Bouhlel, který pochází z Tunisu. Jedná se o otce tříletého dítěte. Muž při útoku na slavící lidi podle svědků volal Alláhu Akbar. V době útoku byli v Nice také Češi.

Francie prožívá opět těžké chvíle. Ve čtvrtek večer vjelo nákladní auto do davu lidí, kteří slavili státní svátek v městě Nice. První informace z místa masakru hovořily o třiceti mrtvých, v pátek ráno děsivé číslo vyšplhalo na 84 obětí. Další lidé bojují o životy v nemocnicích.

Podle prvních oficiálních informací z Nice není mezi mrtvými žádný český občan. Na místě je ale pořád spousta lidí těžce raněných nebo v kritickém stavu. Česká studentka Markéta Kiššová byla na místě činu a promluvila pro portál Lidovky.cz.

Markéta si užívala báječný večer s přáteli. Na místě tragédie byla se svojí alžírskou kamarádkou a dalšími přáteli. Když ohňostroj skončil, obě dívky zamířily na konec promenády, kde na ně čekal další kamarád. Toto rozhodnutí jim zřejmě zachránilo život! Najednou dívky zpozorovaly dav utíkajících lidí. Nejprve si myslely, že utíkající lidé se asi jen lekli třeba ohňostroje, který často bouchá podobně jako výstřely.

Markéta s kamarádkou se chtěly informovat u policisty, který stál poblíž, co se děje. Ale nikdo netušil, o co přesně jde. Dívky se rozhodly běžet na konec promenády a ukrýt se v hotelu, který byl poblíž.

„Panoval tam absolutní chaos. Zalezly jsme do jednoho hotelu a pořád nevěděly, co se děje. Bouchaly jsme na dveře pokojů, ale nikdo nám dlouho neotevřel. Ani se těm lidem nedivím, sami asi měli strach. Až nám pak otevřela jedna paní a u ní jsme se schovali s dalšími lidmi,“ uvedla Markéta Kiššová pro Lidovky.cz.

Česká studentka přesně vystihla moment, kdy se veselí během vteřiny změnilo v horor. V jednu chvíli si lidé ještě mysleli, že bouchají jen petardy a ohňostroj, za pár minut jim došlo, že jde o další teroristický útok na Francii a její hodnoty.

Související články

Další články