Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Sagvan Tofi o zoufalé Ivetě: Muži ji zneužívali. Byla hodná holka, ale psychicky naťuklá

+ Dalších 12 fotografií

Iveta Bartošová (†48) si před deseti lety dobrovolně sáhla na život, když v pražské Uhříněvsi skočila pod vlak. Na zesnulou zpěvačku nyní zavzpomínal herec a zpěvák Sagvan Tofi (59), který v pořadu Extra Host prozradil, že s Ivetou zažil její psychické výkyvy. "Iveta Bartošová byla holka, která se moc do šoubyznysu nehodila lidsky. Pěvecky a jako hvězda určitě, ale ten její naturel asi nebyl na to, aby to zvládla a obstála," řekl autor muzikálů Děti ráje a Čas růží.

Celé Česko si 29. dubna připomene deset let od tragického úmrtí populární zpěvačky Ivety Bartošové (†48). Na Ivetu dodnes vzpomíná nejen řada fanoušků, ale i kolegů. Na Bartošovou si vybavil vzpomínky také herec a zpěvák Sagvan Tofi (59), který otevřeně promluvil o jejích těžkých chvílích, jejichž byl sám svědkem. Jedna z nich nastala v době, kdy ve studiu společně natáčeli videoklip k tehdy chystanému muzikálu Děti ráje.

"Ze začátku byla strašně fresh, strašně dobrá, a pak v půlce natáčení někam zalezla, zavřela se do nějaké šatny a tam plakala. Už tenkrát byla psychicky naťuklá," zavzpomínal zpěvák, jehož muzikál Děti ráje letos oslaví 15 let.


V muzikálu Děti ráje se Iveta neobjevila

"Já a Luki (Lukáš Vaculík pozn. red.) jsme v tom měli hrát a šli jsme tenkrát za Ivetou. Iveta se nám zdála dobrá, protože tancovala ve slovenském StarDance. Jirka Pomeje ji zastupoval a ona řekla: 'Ne, já nechci, aby si tu za mě mluvil. Já v těch Dětech ráje chci hrát'," řekl nám v pořadu Extra Host Sagvan Tofi s tím, že Iveta chodila přibližně měsíc a půl na zkoušky, na které se jen dívala.

"Vždycky přišla ráno v devět a třeba v pět ji Jirka Pomeje vyzvedl. A ona furt nezkoušela a pak jednoho dne měla zkoušet, to se nějak úplně nepovedlo, a pak nám oznámili, že Ivetka je na tom špatně a že to psychicky nedává," popsal zpěvák a dodal, že ho Ivetin tragický konec velmi mrzí.

Iveta Bartošová byla labilní

"Iveta byla vždycky strašně hodná holka z Moravy, která měla tu tendenci se nechat ovládat od chlapů, manažerů, od jejích partnerů a ti toho zneužívali, protože věděli, že mají v ruce nějakou hvězdu, která je ochotná se naopak podrobit jim. Myslím si, že se prohlubovaly její psychické problémy, a jestli tam byly nějaké prášky nebo alkohol, jak se říkalo... Myslím si, že to hlavně bylo tím, že byla labilní," má jasno někdejší idol ženských srdcí.

Sagvan si však nemyslí, že by její příběh byl odstrašujícím případem v českém šoubyznysovém rybníčku. Přestože Ivetin smutný pád sledoval jen z dálky, bylo podle něj patrné, že zpěvačka bojovala s vážnými problémy a nechávala se zneužívat.

Sagvan Tofi v pořadu Extra Host:


"Iveta Bartošová byla holka, která se moc do šoubyznysu nehodila lidsky. Pěvecky a jako hvězda určitě, ale ten její naturel asi nebyl na to, aby to zvládla a obstála. Někdy je ten tlak těžký, od lidí, bulváru, partnerů, kterým může naletět, i manažerů, kteří si ji navzájem přehazovali, aby ji mohli ovlivňovat, což jí asi neprospělo, takže to skončilo tak, jak to skončilo," míní Tofi, který na Ivetu vzpomíná jako na skvělou zpěvačku a hodného člověka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy