Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Šafránkovy v slzách: Zlomená Popelka a Borůvka z Básníků se loučily se Zindulkou

Šafránkovy v slzách: Zlomená Popelka a Borůvka z Básníků se loučily se Zindulkou
Zdroj: eXtra.cz a Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
herečky spolu
Naposledy se rozloučit s kamarádem a hereckým kolegou Stanislavem Zindulkou (†86) dorazila plejáda osobností. K velkému překvapení nechyběla ani legendární Popelka Libuška Šafránková (65). Ta do strašnického krematoria dorazila v doprovodu manžela Josefa Abrháma (79) a mladší sestry Miroslavy Šafránkové (60), kterou proslavila role Borůvky v Básnících.

Se Stanislavem Zindulkou (†86) se Libuše Šafránková (65) setkala třeba při natáčení Četnických humoresek. Legendární Popelku, která je známá svou nechutí navštěvovat pohřby, s ním ale pojilo i pouto učitele a žáka. Zindulka byl totiž jejím pedagogem na brněnské konzervatoři.

Šafránková se naposledy objevila na veřejnosti v prosinci, když jela s manželem Josefem Abrhámem (79) do hospody zapít jeho devětasedmdesátiny. Po porážce rakoviny plic se stáhla do ústraní, je ale pravdou, že se nerada ukazovala během celé kariéry.

Na poslední rozloučení se Zindulkou doprovodila starší sestru i Miroslava Šafránková (60), která se vepsala do pamětí diváků rolí Borůvky v Básnících nebo jako Malá mořská víla v pohádce z roku 1976, kde si zahrála po boku Libušky. Pak už se herecky nikdy nepotkaly.

Do krematoria v pražských Strašnicích přišli říct své poslední sbohem i Jiřina Bohdalová, bývalá první dáma Dagmar Havlová, herci Karel Heřmánek, Martin Hofmann z Mostu! nebo Vladimír Kratina a desítky dalších.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy