Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Sadistický pedofil Dutroux: Ubohé dívky mučil hlady a žízní v hrůzném sklepě

Vrah Marc Dutroux.
Zdroj: profimedia
vrah

Dnes pětašedesátiletý Belgičan Marc Dutroux býval postrachem všech rodičů a ostudou belgické policie a ministerstva spravedlnosti. Pedofil a sadistický vrah, který své oběti trýznil v nelidských podmínkách, se podle zahraničních médií stále snaží dostat z vězení.

Příběh Marca Dutrouxe, který se narodil 6. listopadu roku 1956 v bruselské čtvrti Ixelles, vyvolal ve společnosti velké pobouření a dodnes se o něm hovoří s velkou dávkou hněvu. Lidé sériového vraha natolik proklínali, že si více než jedna třetina Belgičanů s příjmením Dutroux změnila jméno.

Kdo je Dutroux?

Dutroux pocházel z učitelské rodiny a nic ze začátku nenasvědčovalo tomu, že by měl sadistické sklony. Dokonce jako kluk zachránil topícího se pětiletého chlapce. Vyučený elektrikář se dvakrát oženil. Z prvního manželství má dvě děti. Jeho druhou ženou je Michelle Martin, která se spolu s ním později účastnila na jeho zvrhlostech.

Když byl Dutroux teenager, začal mít problémy se zákonem. Závažnost jeho zločinů se s přibývajícím věkem zvyšovala – začínal jako zlodějíček, který se v dospělosti věnoval krádežím aut a kuplířství. Poprvé byl vyšetřován v roce 1974 za homosexuální prostituci.

Ani pobyt ve vězení ho neodradil a jen co se dostal na svobodu, unesl 4 dívky, které omámil a znásilnil. Ke konci osmdesátých let se znovu dostal do vězení. Tentokrát trest neminul ani jeho ženu Michelle, která dostala za spoluvinu pět let. Dutroux si měl původně odsedět 13 let, po pouhých třech letech byl ale podmínečně propuštěn za dobré chování.

Propuštění podepsal tehdejší ministr spravedlnosti Melchior Wathelet, který se později stal soudcem Evropského soudního dvora v Lucemburku. Když na jeho přehmat upozornila média, hájil se tím, že věznice jsou přeplněné a personálu je málo. Proti Dutrouxově propuštění důrazně protestovali i psychiatři. Podle nich to je asociální osobnost se sadistickými sklony, která zoufale touží po tom, aby mohla někým manipulovat.

Mučení dívek ve sklepě

Během následujících let na svobodě unesl a sexuálně napadl řadu dívek, z nichž několik zavraždil. Své sexuální zajatkyně držel ve sklepě v jednom ze svých domů, kde holčičky mučil hlady a žízní. Spolu s dalšími lidmi pak údajně prodával některé z dětí do otroctví.

Ke konci roku 1995 vykonala policie u Dutrouxe domovní prohlídku kvůli podezření z krádeže auta. Uvnitř byly slyšet slabé dívčí hlasy, které strážníky rozrušily. Dutroux jim však napovídal, že jde o děti hrající si na ulici. Kvůli odcizení auta si šel vrah sednout na tři měsíce do vězení. Když se vrátil zpátky k ženě, dozvěděl se, že jsou dvě dívky ve sklepě mrtvé. Michelle jim po celou dobu nedala ani najíst, ani napít.

Rok poté byla belgická bestie dopadena. Policie se vydala na popud několika informátorů do jeho domu u Charleroi a našla dvě dospívající dívky uvězněné a připoutané v miniaturní místnosti. Sabina Dardenne, která v cele strávila 80 dnů, a Laetitia Delhez konečně vylezly z kobky. Jejich noční můra byla u konce. Dvě další dívky, obě osmileté, byly o několik dní později nalezeny pohřbené v jiném domě.

Styky na vyšších místech

Během vyšetřování někteří svědci tvrdili, že se Dutroux znal s důležitými vládními úředníky a policisty. Náznaky o jeho ochraně vysoce postavenými muži tak nabíraly na síle. Dokonce se mluvilo o tom, že měl dívky těmto lidem poskytovat. Konečný verdikt padl v roce 2004, kdy byl Dutroux obviněn ze šesti únosů, čtyř vražd a tří případů znásilnění. Nikdo však přesně neví, kolik obětí má vrah na svědomí.

Lidé byli pobouřeni nejen jeho hroznými činy, ale také neefektivitou belgické policie a korupcí na nejvyšších místech. Policie byla odsouzena za to, že nesledovala stopy ve vyšetřování a ignorovala informace poskytnuté různými jednotlivci – včetně Dutrouxovy matky, která v roce 1995 tvrdila, že Marc drží dívky v jednom ze svých prázdných domů.

Jeho manželka Michelle dostala za spolupachatelství třicet let vězení, ale v roce 2012 byla podmínečně propuštěna. Dutroux byl odsouzen k doživotnímu trestu. Sériový vrah se stále snaží dostat na svobodu, dokonce napsal i dopisy rodičům obětí, ti však pro něj nemají žádné slitování.

Zdroje:

bbc.com

brusselstimes.com

britannica.com/biography/Marc-Dutroux

kriminalistika.eu/muzeumzla/dutroux/dutroux.html

Související články

Další články