Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Šachy s majetkem na Praze 4: Je bývalý starosta Caldr ve střetu zájmů, když přihrává majetek spřízněné firmě?

Jak to hraje Pavel Caldr?
Zdroj: Facebook.com
Bývalý starosta městské části Praha 4 má velký problém. Pavel Caldr by mohl být ve střetu zájmů kvůli společnosti Maxx catering. Ta dostává od radnice zajímavé objekty. Caldr využíval vůz této společnosti. Šel jim tedy na ruku? Podívejte se na ty náhody.

Kroky kolem společnosti Maxx catering zřejmě neprobíhaly zcela standardně. Zdá že, že hlavním pojítkem mezi Pavlem Caldrem a společností Maxx catering je jeho kamarád Jiří Prokop.

Společnost Maxx catering byla založena 7. srpna 2014. Následně se zúčastnila a vyhrála výběrové řízení na prodej nebytového prostoru v objektu Na Dolinách. Info o výběrovém řízení vyšlo na úřední desce mezi 24. a 8. srpnem. Tedy o jeden den stihla společnost Maxx catering složit jistinu ve výši 350 000 Kč. Navíc se do výběrka stihla i přihlásit a dokonce ho vyhrát! O vítězi výběrového řízení rozhodla rada pod vedením Caldra dne 19. srpna 2014. To je ale náhoda.

Další náhodou je to, že došlo k střídání nájemců ve vyhlášené restauraci Podolská Kotva. Maxx catering zde získal nevypověditelnou smlouvu na dobu určitou na 8 let. Smlouvu řešilo vedení městské části Praha 4. Výměna nájemce proběhla také v restauraci Na Závisti. I tady vstoupila do hry společnost Maxx catering.

Vtipné je, že Pavel Caldr prokazatelně využíval vůz značky Audi, který je registrován na společnost Maxx catering. Těch náhod je prostě moc. Proto jsme pana Caldra kontaktovali, abychom se ho zeptali, proč Praha 4 přihrává majetek společnosti Maxx catering. Pavel Caldr na položené otázky dosud nereagoval. Na jeho vyjádření stále čekáme.

Související články

Další články