Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Sáblíková truchlí: Zemřel nestor rychlobruslení Jiří Kyncl, bylo mu jen 59 let

Rychlobruslařka Martina Sáblíková.
Zdroj: Profimedia.cz
sport

Český rychlobruslařský svět zasáhla smutná zpráva. Zemřela rychlobruslařská legenda Jiří Kyncl (†59).  Informoval o tom Český svaz rychlobruslení. Před hlavním sportovním svátkem tak truchlí rychlobruslařka Martina Sáblíková i trenér Petr Novák. 

"Český svaz rychlobruslení se zármutkem přijal zprávu, že nás opustil bývalý dlouholetý reprezentant Jiří Kyncl, mnohonásobný mistr Československa. Rychlobruslař s velkým sportovním srdcem a osobnost českého rychlobruslení, účastník ZOH v Calgary 1988 a ZOH 1992 v Albertville. Především na ZOH v Calgary upoutal svým výkonem, když v závodě na trati 10 000 metrů skončil na 16. místě." Tímto oznámením informoval Český svaz rychlobruslení, že rychlobruslařská legenda Jiří Kyncl je po smrti.

"Jiří Kyncl svými výkony podržel naše rychlobruslení v povědomí české sportovní veřejnosti a ve své době se stal synonymem českého rychlobruslení v zahraničí, zejména v Nizozemí. Přátelé rychlobruslení, vzpomeňme si na Jirku Kyncla, který nás předčasně opustil," napsal dále rychlobruslařský svaz.

Zpráva přišla těsně před zahájením zimních olympijských her v Pekingu, kterých se účastní i trojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková. Smrt Kyncla kromě ní oplakává též trenér Petr Novák. Právě on Kyncla před mnoha lety trénoval.

Podle deníku Blesk skončil Kyncl s bruslením v roce 2001. V posledních letech ho mělo trápit nemocné srdce a byl v invalidním důchodu.Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy