Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sáblíková opět ve formě: Na mistrovství světa obhájila zlato na 3000 metrů

Zdroj: profimedia
sport
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála závod na 3000 metrů na MS v Salt Lake City. Trať zvládla za 3:54,252 minuty. Česká střela tak obhájila prvenství z loňského šampionátu v Inzellu a získala už šesté světové zlato z této vzdálenosti, celkově už jednadvacáté.

Sáblíková opět předvedla formu a výkon, kdy soupeřky porazila s velkým přehledem. V předposlední dvojici jasně porazila Kanaďanku Ivanii Blondinovou a do kapsy si strčila i do té doby vedoucí Nizozemku Carlijn Achtereekteovou. Nikola Zdráhalová skončila čtrnáctá.

Sáblíková věděla, že pokud chce atakovat prvenství, musí zajet lepší čas než před týdnem v Calgary (3:54,936). Tam ovládla závod Světového poháru. Od prvních vteřin bylo jasné, že se její touhy mohou vyplnit, v cíli měla náskok skoro třičtvrtě sekundy.

V poslední rozjížďce startující Běloruska Maryna Zujevová a Kanaďanka Isabelle Weidemannová, která ji na počátku tohoto ročníku SP porazila, už nezahrozily.

V sobotu Sáblíková obhajuje titul na 5000 metrů. Pokud se jí povede zvítězit, půjde o jedenáctý titul v řadě.

Související články

Další články