Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

S Vánocemi přichází změny v jízdních řádech: Některých spojů se vůbec nedočkáte!

Zdroj: dpp.cz
doprava
Sváteční provoz se nevyhne jen obchodům, ale i prostředkům hromadné dopravy. Změnám v jízdních řádech podléhají jak regionální, tak vnitrostátní vlaky. Provoz tramvají a metra pak bude omezen a tramvaje po šesté večer budou jezdit v půlhodinových intervalech. Pro autobusy budou platit zvláštní řády.

V pondělí budou vlaky Českých drah jezdit podle svátečního jízdního řádu. Od šesté hodiny večer bude provoz všech vlaků omezen, regionální vlaky pak nebudou jezdit téměř vůbec. Ani vnitrostátní rychlíky nebudou jezdit tak jako obvykle, pozdní spoje budou zrušeny úplně. Vlaky budou takto jezdit i 25. a 26. prosince. Omezení přinese i Silvestr a ranní spoje 1. ledna začnou jezdit až po šesté hodině ranní.

Pražská integrovaná doprava bude taktéž omezena. Po šesté večer se prodlouží intervaly v metru na 20 minut. Poslední denní linka tramvaje městem projede v 18 hodin, noční linky pak budou jezdit v intervalech třiceti minut. Autobusy budou jezdit podle zvláštního jízdního řádu ve stejném provozu jako tramvaje. 25. prosince budou autobusy jezdit podle nedělního řádu.

Silvestrovská doprava pak bude mít zcela zvláštní řád. Provoz metra bude prodloužen do půl třetí ráno, kdy mezi soupravami budou desetiminutové intervaly. Noční linky tramvají pak budou jezdit po patnácti minutách a některé denní linky nepojedou vůbec. Denní linky autobusů městem naposledy projedou před desátou hodinou večerní, vybrané autobusy budou jezdit do půl třetí ráno, kdy vejdou do provozu noční linky.

Související články

Další články