Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

S vámi nás bavil svět: Známe detaily pohřbu Václava Postráneckého (†75)

Zdroj: reprofoto Bobule
+ Dalších 22 fotografií
sbohem
Diváci i kolegové ho milovali, a tak mu vypraví velkolepý pohřeb! Minulou středu zesnulý Václav Postránecký (†75), kterého zabila zákeřná nemoc, na všechny kolem sebe působil velice laskavě. Dá se proto očekávat, že středeční pohřeb v Národním divadle, kde řadu let působil, bude velmi dojemný. Známe detaily!

Zlatá kaplička se pro veřejnost otevře v půl jedenácté dopoledne, aby se mohli všichni poklonit rakvi s ostatky herce a položit k ní květinové dary.

Očekává se také velká účast hvězd, které Václavu Postráneckému vzdají poslední hold.

„Během padesátiminutového programu budou u rakve stát čestnou stráž kolegové z Činohry Národního divadla a dalších pražských i mimopražských divadel. S proslovem vystoupí ředitel Jan Burian, Daniel Špinar, dramaturg Milan Šotek, herci Taťjana Medvecká a František Němec. Zazpívá Ondřej Brzobohatý (36). Na závěr programu bude tradičně vynášena rakev z divadla špalírem smutečních hostů. Ve foyeru divadla bude umístěna kondolenční kniha. Obřad bude přenášet Česká televize,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí činohry Národního divadla Tomáš Staněk.

Očekává se, že v úzkém rodinném kruhu pak proběhne ještě jeden obřad.

Postránecký, kterého nejvíc proslavila role v komedii století S tebou mě baví svět, do poslední chvíle bojoval statečně. A jen pár dní před svých odchodem ještě stihl natočit moudrá slova pro třetí pokračování filmu Bobule, který z něj udělal oblíbence i mladších generací.

Související články

Další články