Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

S učitelkou ze Saxany to není dobré: Jana Drbohlavová už nemůže chodit

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
osud herečky
Není to tak dlouho, kdy se legendární učitelka z oblíbeného snímku Dívka na koštěti pohybovala alespoň o chodítku. Zdravotní stav Jany Drbohlavové (78) se ale rapidně zhoršil. Přestala jíst, zeslábla a přestala chodit. To jsou následky mozkové mrtvice, kterou v minulosti prodělala.

Dnes si každý pamětník a milovník filmů vybaví Janu Drbohlavovou jako učitelku Peškovou. Před čtyřmi lety prodělala mozkovou mrtvici a od té doby se její zdravotní stav nelepší. Podle exmanžela herečky, herce a dabéra Ladislava Županiče (75), je spíše velmi vážný. „Začala špatně chodit, nemohla si dojít na nákup a vůbec se o sebe postarat,“ přiznal magazínu Aha! Ladislav Županič, který má s herečkou syna, historika Jana Županiče (47).

Jana Drbohlavová, která našla své místo i v dabingu souhlasila i s pobytem v bohnickém domě s pečovatelskou službou Slunečnice. „Byla tam spokojená, má tam pokoj sama pro sebe. Nohy jí ale začaly dělat stále větší potíže, až se dokázala pohybovat jenom o chodítku,“ uvedl Županič a pokračoval o tom, jak se její zdraví zhoršilo během posledních měsíců: "Najednou se přestala pohybovat. Syn Honzík ji okamžitě převezl do Nemocnice pod Petřínem, kde ji ládovali kapačkami a snažili se ji alespoň trochu rozpohybovat,“ svěřil se Županič s tím, že herečka přestala zcela chodit.

Na herečku pro redakci eXtra.cz zavzpomínala i její filmová kolegyně ze snímku Dívka na koštěti Jaroslava Obermaierová (73). "Naposledy jsme se viděli v dabingu, což už je hodně dlouho. Je to milá kolegyně... Slyšela jsem, že je aktuálně v nějakém zařízení. Moc bych jí přála, aby jí bylo dobře. Proti věku není léku, ale přála bych Janě, aby jí bylo lépe. Je to výborná herečka a hrozně hodný člověk," řekl nám Obermaierová.

Související články

Další články