Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

S těmito 5 záhadami si vědci pořád lámou hlavu. Nikdo netuší, co za tím je

Z tohoto mostu psi páchají sebevraždy. Nikdo ale netuší, co je
k tomu vede.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Některé záhady vědci dokážou celkem logicky vysvětlit, jako lochnesskou příšeru nebo yettiho. Existují ale jiné záhady, se kterými si vědci neví rady. Prostě pro ně neexistuje logické vysvětlení. Jak je to možné?

Některé věci se dějí proto, že mají svůj důvod a opodstatnění. Ale jiné si prostě neumíme vysvětlit. Jak je možné, že se z jednoho mostu vrhají střemhlav dolů jenom psi? Nebo jak se dostaly tři tisíce balvanů na pobřeží Bretaně? To je prostě pořád záhadou!

1. Balvany v Carnaku

Někteří lidé se ptají, kdo postavil Stonehenge. Ale větší záhadou je úplně něco jiného. Na pobřeží Bretaně se totiž nachází tři tisíce balvanů, které jsou uspořádány v dokonalé linii na ploše několika kilometrů. Jak se tam ale dostaly? A kdo je tak pěkně poskládal? To je dosud záhadou, ale vědci tvrdě makají na jejím rozluštění.

2. Andělé z Monsu

Podle legendy andělé zachránili britskou armádu v bitvě u Monsu na začátku první světové války. Podle výpovědí vojáků zasáhla během bitvy nadpřirozená síla, prý andělští bojovníci, kteří zakročili v rozhodujícím okamžiku. Údajně šlo o jakýsi světelný oblak, který potlačil sílu nepřítele. Nikdo ale zatím nebyl schopen vysvětlit, o co vlastně šlo.

3. Kmen Melungeonů na americkém kontinentě

Obyvatelé tohoto kmene žili po staletí v izolaci Apalačských hor a moderní civilizace je v podstatě ani nespatřila. Jsou považováni za jednu z největších antropologických záhad světa. Vědcům se ještě nepodařilo rozlousknout jejich DNA pomocí DNA vzorků. A co tady vlastně je? Jsou to vůbec lidé? Nebo mají nějakou speciální DNA, o které ještě nic nevíme? To vše je záhadou!

4. Nerozluštitelný kód

Historici se marně pídí po tom, proč má památník Shepherd´s Monument v Shugborough Hall z 18. století, který se nachází v areálu jednoho historického domu v Anglii, nápis DOUOSVAVVM. Dosud ho nebyl nikdo schopný rozluštit. Co to asi znamená? Nepřišli na to ani Darwin, ani Dickens. Podle jedné teorie jde ale o nějakou šifru, která vede k místu, na kterém je ukrytý svatý grál. Není to ale něco úplně jiného?

5. Most sebevražd psů

Most ve skotském Dumbartonu je známý jako most psích sebevražd. Nikdo nedokáže vysvětlit, proč na něm už desítky psů přišly o život. Případů, kdy psi z jednoho bodu mostu skáčou střemhlav dolů, totiž přibývá. Je tam snad nějaká speciální síla? Nebo něco našeptávají psům duchové? Vědci se na to snaží přijít, zatím ale marně. A to první případy byly zaznamenány už v 50. letech. Proč to je ale pořád na stejném místě? Další záhadou je to, že umírají především dlouhosrstá plemena.

Související články

Další články