Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

S StB jsem nespolupracoval! Andrej Babiš se ohradil proti rozhodnutí bratislavského soudu

Premiér v demisi Andrej Babiš (63) prohrál na Slovensku soudní spor. Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl Babišovu žalobu, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Nyní natočil své vyjádření veřejně na sociální sítě.

Andrej Babiš (63) soudní spor prohrál po šesti letech. Vedl soudní spory s Ústavem paměti národa. Ústav tvrdil, že ve svazcích StB je veden oprávněně. Spor se bratislavskému soudu vrátil po loňském rozhodnutí slovenského Ústavního soudu, který zrušil pravomocná rozhodnutí krajského i Nejvyššího soudu, jež původně dala šéfovi hnutí ANO za pravdu ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN).

Veřejně teď promluvil na videu, ve kterém vše objasnil: "Nebyl jsem nikdy agentem StB a žádný soud o tom nikdy nerozhodl. Já jsem žaloval v lednu 2012 Ústav paměti národa, který byl na Slovensku podle zvyklostí nástupnickou organizací StB, a vyhrál jsem tři soudy."

Andrej Babiš dále pokračuje: "Takže ještě jednou, není pravda, že nějaký soud rozhodl o tom, že jsem byl agent, protože jsem nebyl! A dokonce mě vyslýchali estébaci!"

Související články

Další články